موهبت طبیعت

موهبت طبیعت
"جکس برانلک "Jacqus Branellec تحت تاثیر حرفه خود سال‌هاست که گرایش به زندگی تجملاتی یافته است. از دیدگاه او ...

"جکس برانلک "Jacqus Branellec تحت تاثیر حرفه خود سال‌هاست که گرایش به زندگی تجملاتی یافته است. از دیدگاه او پیروی از چنین سبکی در زندگی به معنای زیستن در دنیایی پر از عشق و احساس، دوست داشتن محیط و همکاران و کسانی است که هر روز با آن‌ها سر و کار دارد.

او از زمانی که به اولین شغل خود دست یافت برای دوران فراغت نیز همانند زمان کار اقداماتی را در نظر گرفت. علاقه‌اش به هواپیما سبب شد تا به عنوان خلبان تجاری در تاهیتی واقع در شبه جزایر پولینزی فرانسه به کار مشغول شود. در آن روزها ذهنش تنها متوجه پرواز بود و موضوع جواهرات در نظرش امری بیگانه بود. اما هم‌اکنون با اشتغال در کار کشت مروارید، به غواصی می‌پردازد و در برنامه حفظ محیط زیست شرکت دارد.‌گاهی هم وقتش را صرف پرواز می‌کند.

آنچه سبب ورود او به حرفه کشت مروارید شد علاقه‌اش نسبت به ایجاد جاده‌هایی در شبه جزایر "تواموتو Tuamotu" بود که منطقه‌ای بسیار دور افتاده تلقی می‌شد. توانایی جذب توریست و امکان معامله با دیگر نواحی به ویژه پس از دستیابی به دارو و امکانات بهداشتی و وجود منابع دست نخورده بالقوه در این جزایر، ساخت جاده را در اولویت قرار می‌داد.

 از طرفی صدف‌های مروارید سیاه او را به کشت این محصول گران‌بها و رونق صنعت آن ترغیب می‌کرد. به‌تدریج با رمز و رازکشت مروارید آشنا شد و کار خود را از سال ۱۹۷۰ با کشت مروارید سیاه آغاز کرد. "برانلک "Branllec در سال ۱۹۷۸ با سفری با کشتی به دور دنیا سعی کرد قلمرو کشت مروارید را در مناطق دیگر گسترش دهد و موفقیت خود را در زمینه مرواریدهای سیاه در معرض نمایش علاقمندان بگذارد. او همچنین کشت انواع مرواریدهای دیگر از جمله مروارید طلایی مورد توجه قرار داد و مدت ۲۰ سال از سوی شرکت "جول‌مر "Jewelmer صرف کشت این‌نوع مروارید شد.

فیلیپین زادگاه این‌نوع مروارید است و مکان بسیار مناسبی برای کشت آن محسوب می‌شود زیرا حضور وافری از پلانگتون‌ها در منطقه تاثیر بسیار مطلوبی روی آب دریا و نوع صدف می‌گذارد و از نظر کیفی سبب مرغوبیت فوق‌العاده مروارید می‌شود.

- جکس برانلک و فلسفه وی در زندگی

فلسفه من در زندگی آن است که پس از بیدار شدن از خواب به هنگام صبح لبخندی بر چهره داشته و در طول روز به‌دنبال لبخند باشم و هنگامی که زمان رفتن از این دنیا فرا می‌رسد با لبخند این جهان را ترک کنم.

- روند اخیر کلکسیون‌های جولمر

ما طرح کلکسیون جدیدی را برای جوانان در نظر گرفته‌ایم که کاربرد بسیار آسانی دارد و ضرورت آن مختص مجالس رسمی نیست و افراد می‌توانند از آن با لباس‌های معمولی نیز استفاده کنند. این کلکسیون در عین سادگی در نوع خود منحصر به فرد بوده و محصولی ارزنده و بی‌نظیر به‌شمار می‌آید. در این جا لازم است که نهایت سپاسگذاری را نسبت به محبت، مهربانی و گذشت مردم داشته باشم زیرا در اصل رفتار آن‌ها مشوق من در انجام این قبیل امور بوده است. درباره دریافت نشان لیاقت "شوالیه chevalien نیز مدیون کشور خود هستم که به اهمیت تلاش و زحماتم پی برده‌اند و دوری طولانی مدت از فرانسه سبب نشده که مرا به فراموشی بسپارند.

منبع خبر: نشریه طلا جواهر
  ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۷:۵۵:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد