روسیه آماده تمدید دوره اجرای طرح کاهش تولید نفت است

روسیه آماده تمدید دوره اجرای طرح کاهش تولید نفت است
وزیر انرژی روسیه گفت: مسکو پس از بررسی تاثیر اجرای توافق کاهش تولید نفت خام کشورهای عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در نیمه نخست سال آینده میلادی بر بازارهای جهانی نفت و در صورت احساس ضرورت، دوره اجرای این توافق را تمدید خواهد کرد.

الکساندر نواک به روزنامه روسی ویدوموستی، گفت: تصور نمی‌کنم که مدت طرح کاهش تولید نفت طولانی باشد و پیش بینی من این است که در صورت پایبندی کامل همه کشورهای تولید کننده عضو و غیر عضو اوپک به اجرای این توافق در نیمه نخست سال آینده، توازن به بازار بازگردد.

اعضای اوپک ٣٠ نوامبر (١٠ آذر ماه) در نشست وین با کاهش تولید به میزان یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز به منظور رساندن سقف تولید خود به ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه در روز برای مدت ٦ ماه از اول ژانویه ٢٠١٧ توافق کردند.

کشورهای تولید کننده عمده غیرعضو این سازمان از جمله روسیه نیز در تاریخ ١٠ دسامبر (٢٠ آذر ماه) متعهد به کاهش تولید تا میزان ٥٥٨ هزار بشکه در روز برای همراهی با اوپک شدند.

مجموع تولید نفت جهان با توافق وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک، یک میلیون و ٧٦٠ تا یک میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز کاهش می‎یابد.

منبع خبر: ایسنا
  ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۱:۲۹ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد