1300 دلار، میانگین بهای اونس در سال آتی

1300 دلار، میانگین بهای اونس در سال آتی
مدیر موسسه سرمایه گذاری سی پی ام : میانگین قیمت هر اونس طلا در سال 2017 میلادی به بیش از 1300 دلار خواهد رسید.

به نقل از بورس کالای ایران ؛ جفری کریستین در تازه ترین پیش بینی خود گفت : قیمت طلا در شش ماه نخست 2017 میلادی با چالش های زیادی روبرو خواهد شد و قادر به رقابت با دلار آمریکا نخواهد بود و افزایش شاخص سهام نیز فشار زیادی را بر قیمت این فلز زرد وارد خواهد کرد.

وی افزود: پیش بینی ما نسبت به قیمت طلا در سال 2017 میلادی کمتر از پیش بینی است که قبل از پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا اعلام شده بود.

کریستین گفت: البته پیش بینی ما این است که قیمت جهانی طلا در بلندمدت با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و پیش بینی می کنیم قیمت طلا به طور میانگین به 1300دلار خواهد رسید، این رقم در شش ماه نخست به 1280 تا 1285 دلار می رسد و این رقم در شش ماه دوم نیز به 1320 دلار افزایش خواهد یافت.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: کاهش مالیات ها در اقتصاد آمریکا موجب خواهد شد تا سرمایه گذاران زیادی به بازار سهام روی آورند و سرمایه گذاران خارجی زیادی جذب خواهند شد. بنابر این ارزش دلار و شاخص سهام افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که موسسه اچ اس بی سی نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که قیمت طلا سطح حمایتی 1100 دلاری را از دست نخواهد داد و این سطح را حفظ خواهد کرد.

قیمت طلا بی شک در شرایط کنونی در حالت تدافعی قرار دارد.

موسسه اچ اس بی سی افزود: تقویت ارزش دلار مهمترین چالش برای اونس طلا طی ماه های آینده خواهد بود.

حملات تروریستی اخیر در آلمان و ترکیه هم نتوانسته است موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.

اظهارات اخیر جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در خصوص بهبود اوضاع بازار کار و اشتغال نیز موجب افزایش ارزش دلار شده و این عامل فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که اگر سطح حمایتی 1100 دلاری شکسته شود، بهترین فرصت برای خرید خواهد بود.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۲:۲۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد