وزارت نفت در دیپلماسی نفتی نسبت به جذب سرمایه‌گذاران خارجی اهتمام ورزد

وزارت نفت در دیپلماسی نفتی نسبت به جذب سرمایه‌گذاران خارجی اهتمام ورزد
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه وزارت نفت باید نسبت به جذب سرمایه‌گذاران خارجی اهتمام ورزد، گفت: در حال حاضر گام‌های خوبی برداشته شده و استفاده از ظرفیت‌های خارجی برای صنعت نفت کشور ضروری و حیاتی است.

علی ادیانی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های برنامه پنجم و همچنین اولویت کلیدی سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم توسعه مربوط به جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، گفت: بدون تردید استفاده از ظرفیت‌های خارجی در حوزه‌های سرمایه‌ای، تکنولوژی و فناوری برای صنعت کشور از جمله صنعت نفت ضروری و حیاتی است.

این عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در این زمینه وزارت امور خارجه در چارچوب وظایف خود و تکالیف برنامه پنجم مکلف به جذب سرمایه‌گذاران خارجی است به ویژه آن دسته از کسانی که ایرانی مقیم خارج از کشور هستند.

وی گفت: از طرف دیگر وزارت نفت باید در دیپلماسی نفتی خود زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی، جذب تکنولوژی و فناوری را برای توسعه صنعت نفت کشور فراهم آورد.

ادیانی اظهار کرد: با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم البته تحریم بهانه‌ای بود که بعضی از کشورها سرمایه‌هایشان را به سمت ایران گسیل ندهند اما به نظر می‌رسد ایران گام‌های خوبی برداشته و بیش از گذشته سرمایه‌گذاران خارجی دعوت به کار شده‌اند و قراردادهایی هم در چارچوب منافع ملی در دست تهیه دارند.

منبع خبر: ایسنا
  ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۳:۴۸ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد