سه پایه و عرشه مشعل نخستین سکوی فاز ١٣ پارس جنوبی نصب شد

سه پایه و عرشه مشعل نخستین سکوی فاز ١٣ پارس جنوبی نصب شد
سرپرست طرح توسعه فاز١٣ پارس جنوبی گفت: سه پایه و عرشه مشعل سکوی ١٣ بی در موقعیت فراساحل این فاز نصب شد.

روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس روز یکشنبه به نقل از پیام معتمد افزود: این سه پایه و عرشه مشعل ٥٢٣ تن وزن دارد و کار ساخت آن اوایل تیرماه امسال در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران(صدرا) آغاز و در مدت چهار ماه تکمیل شده است.
ی اضافه کرد: این سازه فلزی ٢١ آبان ماه سال جاری از اسکله یارد شرکت صدرا بارگیری و پس از مهاربندی روی بارج، به موقعیت دریایی فاز ١٣ انتقال یافت.
سرپرست طرح توسعه فاز ١٣ ادامه داد: برای نصب این سه پایه مشعل، بدون در نظر گرفتن شرایط نامساعد آب و هوایی، ٩ روز زمان صرف شده است.
معتمد با اشاره به ادامه روند فعالیت های ساخت سکوها و تجهیزات بخش فراساحل فاز١٣ اظهار کرد: کار ساخت سه پایه دوم این طرح در مراحل پایانی قرار گرفته و تا پیش از پایان بهمن ماه امسال بر ای نصب در موقعیت دریایی 13دی (D) آماده می شود.
سرپرست طرح توسعه فاز ١٣ یادآروشد: با توجه به تامین منابع مالی مناسب توسط شرکت ملی نفت ایران و نظارت دقیق شرکت نفت و گاز پارس، ساخت سکوها و تجهیزات جانبی آنها در یارد صدرا از سرعت مناسبی برخوردار شده و این چرخه بتدریج با ورود کالاهای بیشتر در ماه های آتی شاهد پیشرفت بهتری خواهد بود.
معتمد با اشاره به اینکه عرشه های بی و دی فاز ١٣ ، اردیبهشت ماه سال ٩٦ آماده بارگیری و نصب در موقعیت مخزن خواهد شد، گفت: با توجه به پایان عملیات حفاری تا قبل از عملیات نصب، مراحل پیش راه اندازی و راه اندازی، حداکثر ظرف مدت پنج ماه به پایان رسیده و این سکوها آماده ارسال گاز به پالایشگاه خشکی فاز١٣ واقع در سایت اختر خواهند بود.
طرح توسعه فاز ١٣ به منظور برداشت روزانه ٥٦ میلیون متر مکعب گاز غنی از میدان پارس جنوبی طراحی شده و با اتمام آن روزانه ٥٠ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن پروپان و بوتان، تولید خواهد شد.

منبع خبر: ایرنا
  ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۹:۴۵ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد