تحلیل کیتکو از قیمت طلا در پایان سال ۲۰۱۶

تازه ترین تحلیل کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی منتظر تحولات بازار طلا در هفته پایانی مبادلات سال ۲۰۱۶ میلادی هستند تا در خصوص سرمایه گذاری در این بازار تصمیم گیری کنند.
تازه ترین تحلیل کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی منتظر تحولات بازار طلا در هفته پایانی مبادلات سال ۲۰۱۶ میلادی هستند تا در خصوص سرمایه گذاری در این بازار تصمیم گیری کنند.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،بر اساس این گزارش با نزدیک به تعطیلات سال جدید میلادی و ایام کریسمس میزان مبادلات در بازارهای بین المللی با افت زیادی روبرو خواهد شد و سرمایه گذاران منتظر آخرین تغییر و تحولات در بازارهای جهانی در هفته آخر 2016 میلادی هستند.
قیمت جهانی نقره نیز در هفته گذشته بیش از 3 درصد کاهش داشته است. تحلیلگران اقتصادی امیدوارند که قیمت طلا بتواند طی هفته آینده نیز سطح قیمتی فعلی را حفظ کند و با افت بیشتری روبرو نشود. در این صورت قیمت طلا برای نخستین بار از سال 2012 میلادی با افزایش نسبی روبرو خواهد شد. قیمت طلا در 3 سال گذشته به طور متوالی با کاهش روبرو شده است.
قیمت این فلز زرد در شش ماه نخست امسال نیز تحت تاثیر نگرانی های سیاسی و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با افزایش چشمگیری روبرو شد ولی در ماه های اخیر به خصوص پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری با کاهش شدیدی روبرو شده است.
آدام باتون تحلیلگر ارشد موسسه فارکس لایو تاکید کرد: افزایش اونس طلا در سال 2016 یک پیروزی بزرگ خواهد بود. قیمت طلا در سطح کنونی 7 درصد از ابتدای امسال تاکنون رشد داشته است.
البته این تحلیلگر اقتصادی بر این باور است که قیمت طلا احتمالا طی ماه های آینده با افت بیشتری روبرو خواهد شد و تا سطح 1075 تا 1050 دلاری کاهش خواهد یافت. در صورتی که قیمت طلا تا این سطح کاهش یابد، بهترین فرصت برای خرید فراهم خواهد شد.
بیل باروش کارشناس ارشد اقتصادی موسسه آی آی تریدر نیز گفت: گمانه زنی های مربوط به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و فشار ناشی از فروش ذخایر طلا موجب خواهد شد تا قیمت این فلز زرد در کوتاه مدت با افت بیشتری روبرو شود.
وی افزود: سطح حمایتی قیمت طلا در هفته آینده 1128 تا 1124 دلار در هر اونس خواهد بود.
بسیاری از تحلیلگران نیز معتقدند که سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده 1125 دلار است و اگر این سطح حساس شکسته شود قیمت طلا با افت شدیدی روبرو خواهد شد.
سطح مقاومتی قیمت طلا نیز 1134 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1173 دلار افزایش می یابد.

منبع خبر: 
  ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۴:۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: