کمبود منابع مالی گریبان مسکن مهر را گرفت

کمبود منابع مالی گریبان مسکن مهر را گرفت
مدیرعامل عمران پردیس با اشاره به تعلل وزارت نیرو در تکمیل زیرساخت مسکن مهر، نسبت به کُند شدن ساخت این واحدها به دلیل عدم تحقق وعده افزایش سقف وام و عدم همراهی متقاضیان هشدار داد و گفت: اگر منابع مالی تامین شود ۲۶هزار واحد تا پایان سال تحویل می‌شود.

سعید غفوری با اشاره به مشخص شدن قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر پردیس اظهار کرد: با این حال نگران این هستیم که وعده مسئولان در رابطه با افزایش سقف وام از 30 میلیون تومان به 40 میلیون تومان به زودی محقق نشود و به همین دلیل تکمیل پروژه‌ها به کُندی پیش برود.

وی ادامه داد:‌ متقاضیان مسکن مهر پردیس در حال حاضر به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ گروهی که با توجه به وعده افزایش وام، سهم آورده خود را با کسر 10 میلیون تومان واریز می‌کنند و گروه دیگر که به دلیل توان مالی کم به صورت قطره‌چکانی سهم آورده خود را تکمیل می‌کنند.

وی تصریح کرد:‌بنابراین با این روند سرعت تکمیل پروژه‌ها که وابستگی شدیدی به منابع مالی دارد با کُندی پیش می‌رود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با یادآوری این‌که به دلیل کمبود منابع مالی پیمانکاران ماه قبل با 25 درصد توان خود فعالیت کردند، تاکید کرد: در صورت عدم تخصیص منابع مالی به خصوص از محل افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر ،‌روند ساخت و ساز کُندتر هم خواهد شد.

غفوری با یادآوری این‌که طی ماه‌های گذشته به دلیل تزریق منابع مالی محدود از محل منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید ایران و آورده متقاضیان ساخت و تکمیل پروژه‌ها با سرعت مناسبی پیش می‌رفت، گفت: نگرانی دیگر این است که یارانه‌ها و اوراق خزانه قول داده شده از طرف مسئولان از جمله سازمان برنامه و بودجه جهت تکمیل زیرساخت‌ها و آماده‌سازی معابر تخصیص نیابد.

وی افزود:‌نگرانی دیگر درباره مسکن مهر عدم ورود جدی دستگاه‌های خدمات‌رسان به خصوص وزارت نیرو برای تکمیل شبکه‌ها و انشعابات است.

وی با بیان این‌که 46 هزار مسکن مهر به مرحله نازک‌کاری سیده است، تصریح کرد:‌ به شرط تامین منابع مالی از محل افزایش سقف تسهیلات،  تکمیل آورده از سوی متقاضیان و تامین 130 میلیارد تومان یارانه و 200 میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی و تکمیل خدمات‌ زیربنایی و انشعابات امکان تحویل 26 هزار واحد تا پایان سال جاری فراهم می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس تاکید کرد:‌شرکت عمران با تقبل بخش عمده‌ای از منابع مالی جهت تکمیل آماده‌سازی‌ها و خدمات زیربنایی از جمله مدارس، مساجد، کلانتری،‌فضای سبز و مبلمان شهری از محل منابع داخلی و زمین‌های در اختیار این شرکت مبلغی بالغ بر 1830 میلیارد تومان،‌ آمادگی خود را جهت به سرانجام رساندن این بار بزرگ اعلام می‌کند.

غفوری هشدار داد: در صورت عدم تحقق وعده مسئولان و عدم همکاری متقاضیان، پروژه مسکن مهر پردیس با مشکل جدی مواجه خواهد شد. از این رو از مسئولان ذی‌ربط از جمله سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، بانک مسکن، دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله وزارتخانه‌های نفت و نیرو می‌خواهیم با این پروژه ملی مساعدت کنند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۳:۴۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد