قيمت طلا به 1595 دلار در هر اونس کاهش يافت

قيمت طلا به 1595 دلار در هر اونس کاهش يافت
قیمت هر اونس جهانی طلا با کاهش سریع در نیم ساعت اخیر حدود 20 دلار کاهش یافته و به 1595 دلار رسید. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر امروز قیمت طلا حدود 55 دلار در هر اونس کاهش یافته است.
قیمت هر اونس جهانی طلا با کاهش سریع در نیم ساعت اخیر حدود 20 دلار کاهش یافته و به 1595 دلار رسید. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر امروز قیمت طلا حدود 55 دلار در هر اونس کاهش یافته است.
این نرخ در یک ماه اخیر حتی به 1930 دلار هم رسیده بود و قیمت سکه تمام بهار آزادی هم 640 هزار تومان معامله می شد. قیمت طلا امروز معمولا قیمت انواع سکه هر روز ساعت 11 در بازار طلای تهران مشخص و بر اساس ان داد و ستد می شود. پس از افت 140 دلاری قیمت هر اونس طلا ، روز گذشته سکه در بازار تهران حدود 40 هزار تومان کاهش یافت. به اعتقاد کارشناسان بالا بودن قیمت ازاد دلار و قیمت گذاری بانکی سکه در بانک ها هرچند موجب کاهش کند سکه در بازار شده است اما دلایل روانی بازار موجب خواهد شد تا کسانی که هفته های گذشته اقدام به خرید سکه کرد ه اند برای فروش به بازار مراجعه کنند و همین امر موجب کاهش قیمت انواع سکه در بازار خواهد شد. هر چند در معاملات روز پنج شنبه بازار هر قطعه سکه تمام 610 هزار تومان و در شعب بانک ها هم 599 هزار تومان عرضه شد اما بازار و بانک دیروز نتوانست در برابر کاهش قیمت ها دوام بیشتری بیاورد و مجبور به کاهش محسوس قیمت ها شد. دیروز هر قطعه سکه تمام بهار ازادی در بازار 570 هزار تومان ، نیم سکه 272 هزار تومان و ربع سکه هم 144 هزار تومان عرضه شد.
در شعب بانک ها این ارقام به ترتیب 566 هزار و 800 تومان ، نیم سکه 265 هزارو 200 تومان و ربع سکه هم 136 هزار و 240 هزار تومان عرضه شد. 
کارشناسان بازار می گویند همانطوریکه قیمت سکه و طلا در بازارهار داخلی از افزایش قیمت های اونس طلا تبعیت می کرد ، با این افت قیمت این هفته باید شاهد کاهش محسوس سکه و طلا در بازارها باشیم. رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت : اگر قیمت دلار بالا نبود و بانک هم قیمت سکه را به میزان کاهش قیمت اونس جهانی کاهش می داد شاهد کاهش قیمت بیشتری در بازار بودیم.
محمد کشتی آرای افزود : براساس فرمول قیمت گذاری طلا و سکه دیروز باید هرقطعه سکه تمام بهار ازادی 530 هزار تومان در بازار عرضه می شد و به طور یقین امروز با کاهش 45 دلاری اونس جهانی این قیمت باید امروز در بازار کاهش یابد. 
شما می توانید آخرین اخبار طلا، سکه و ارز را از اینجا ببینید.
منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۴ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۸:۵۰:۱۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد