حباب 550 تا 650 هزار ریالی قیمت سکه در بازار

حباب 550 تا 650 هزار ریالی قیمت سکه در بازار
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران می گوید، حباب 550 تا 650 هزار ریالی قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی، حاشیه ریسکی برای خریداران و فروشندگان به همراه داشته است و بر همین اساس، معاملات با احتیاط انجام می شود.

«محمد کشتی آرای» امروز درباره آخرین وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری افزود: قیمت طلا و سکه این هفته تحت تاثیر نرخ ارز بود و روندی افزایشی داشت.
به گفته این مقام مسوول، هم اینک قیمت سکه در بازار تهران 12 میلیون و 250 هزار ریال است که در مقایسه با روز نخست هفته جاری (11 میلیون و 570 هزار ریال) اختلاف فاحشی دارد.
کشتی آرای افزود: این در حالی است که قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در این مدت فقط هشت دلار افزایش داشته است.
وی گفت: هر قطعه نیم سکه بهار آزادی امروز در بازار تهران 6 میلیون و 400 هزار ریال داد وستد می شود که در مقایسه با قیمت روز ابتدایی هفته جاری (6 میلیون و 50 هزار ریال) افزایش 350 هزار ریالی نشان می دهد.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: محاسبه قیمت های جهانی، حاکی از حباب قیمتی بین 550 تا 650 هزار ریالی در قیمت هر قطعه سکه است و همین مساله حاشیه ریسکی را برای خریداران و فروشندگان به همراه داشته است.
وی به گفته های مسوولان بانک مرکزی در خصوص پایدار نبودن نرخ ارز اشاره و خاطرنشان کرد: هم اینک معاملات در بازار تهران در حد معمول بوده، اما با احتیاط انجام می شود و تقاضای جدیدی در بازار مشاهده نمی شود.
کشتی آرای همچنین افزایش قیمت هشت دلاری اونس جهانی طلا در این هفته را طبیعی و ناشی از تسویه حساب های آخر سال میلادی برشمرد.

منبع خبر: ایرنا
  ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰:۱۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد