جدیدترین اخبار از نوسازی پالایشگاه‌ها در ایران

جدیدترین اخبار از نوسازی پالایشگاه‌ها در ایران
معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، با اشاره به توسعه و نوسازی پالایشگاه‌ها اظهار کرد: نوسازی پالایشگاه‌ها با همکاری شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و با هدف کاهش نفت کوره و استانداردسازی محصولات این پالایشگاه ها انجام می‌شود.

شاهرخ خسروانی با بیان اینکه توسعه و نوسازی پالایشگاه اراک انجام شده و طرح توسعه آبادان مصوب شده است، درمورد پالایشگاه های کرمانشاه و شیراز توضیح داد: پالایشگاه کرمانشاه، پالایشگاه کوچکی است و نمی‌توان روی آن کار بهینه سازی انجام داد. امور توسعه در پالایشگاه شیراز در حال انجام است اما به طور کلی روی پالایشگاه های کرمانشاه و شیراز تمرکز نشده است زیرا این دو پالایشگاه آنچنان روی تولید اثری ندارند.

وی با بیان اینکه چهار پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تهران و تبریز در دستور قرار دارند درمورد طرح توسعه پالایشگاه اصفهان اظهار کرد:طرح توسعه پالایشگاه اصفهان شروع شده و در حال انجام است. توسعه این پالایشگاه در دو بخش تصفیه گازوئیل و تقطیر دوم که در حال ساخت است و اواخر سال ۱۳۹۷ به بهره برداری می رسد و بخش دوم طرح توسعه برای به روز رسانی پالایشگاه و کاهش نفت کوره این پالایشگاه است.

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ادامه داد: نفت کوره باید بر اساس ماده ۵۹ سیاست های ابلاغی الگوی مصرف سالانه دو درصد کاهش پیدا کند تا سال ۱۴۰۴ به زیر ۱۰ درصد برسد. طرح توسعه کاهش نفت کوره و افزایش بنزین  اصفهان با دایلم کره جنوبی است.

خسروانی درمورد سه پالایشگاه بندرعباس، تهران و تبریز نیز توضیح داد: طرح کاهش تولید نفت کوره و اینکه کل محصولات این سه پالایشگاه بر اساس استانداردهای روز باشد، مراحل نهایی را طی می کند و بعد از طراحی، تامین منابع مالی و اجرای پروژه در دستور کار قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه طراحی، نوسازی و توسعه سه پالایشگاه مذکور با همکاری شرکت های خارجی نهایی می شود، تصریح کرد: اساسی این شرکت ها بعد از نهایی شدن اعلام می شود. برنامه ها ۹ ماهه بوده که سه تا چهار ماه آن  گذشته و مرحله طراحی تا اوایل سال آینده (۱۳۹۶) نهایی می شود.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۲:۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد