قیمت نفت به ۵۵ دلار و ۸۵ سنت رسید

قیمت نفت به ۵۵ دلار و ۸۵ سنت رسید
قیمت نفت در دومین روز معاملات سال نو میلادی ۳۸ سنت افزایش یافت و به ۵۵ دلار و ۸۵ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز نخست معاملات سال 2017 ابتدا به بالاترین رقم 18ماه گذشته رسید، اما بعدا با رسیدن ارزش دلار به بالاترین رقم از سال 2002 تاکنون و برداشت سود توسط تجار، بیش از 2 درصد کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 35 سنت، معادل 2.4 درصد کاهش به 55 دلار و 47 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز یک دلار و 39 سنت، معادل 2.6 درصد کاهش یافت و به 52 دلار و 33 سنت رسید.
قبل از آغاز روند کاهشی قیمت، به دلیل امیدواری ها به اینکه توافق کاهش تولید موجب کاهش مازاد عرضه موجود در بازار خواهد شد، قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم از جولای 2015 رسیده بود.
ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، دیروز به بالاترین رقم 14 سال گذشته رسید. این افزایش پس از آن اتفاق افتاد که آمارها نشان داد فعالیت های بخش تولیدی آمریکا در ماه نوامبر بیش از حد پیش بینی افزایش داشته است.
تقویت ارزش دلار بر کالاهای ارزش گذاری شده به ارز آمریکا از جمله نفت فشار وارد می کند و آن را برای دارندگان سایر ارزها گرانتر می سازد.
عمان، تولید کنندگاه غیر عضو اوپک هفته گذشته به مشتریان خود اعلام کرد که عرضه نفت خود را در ماه مارس 5 درصد کاهشخ واهد داد. این در حالی است که لیبی، عضو اوپک که از کاهش تولید مستثنی شده، تولید نفت خود را از 600 زهار بشکه در ماه دسامبر به 685 هزار بشکه افزایش داده است.
بر اساس این گزارش، قیمت نفت برنت امروز با 38 سنت افزایش به 55 دلار و 85 سنت رسیده است. قیمت نفت خام آمریکا نیز نسبت به رقم نهایی جلسه گذشته 38 سنت افزایش داشته و به 52 دلار و 71 سنت رسیده است.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۵:۴۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد