بهمنی: درخصوص بازار طلا اصلاً مشکل نداريم

بهمنی: درخصوص بازار طلا اصلاً مشکل نداريم
رئیس بانک مرکزی گفت: باید با همکاری ، وحدت ، دوستی و تفاهم شرایط خاص کشور را اداره کنیم و آن را پشت سر بگذاریم.
رئیس بانک مرکزی گفت: باید با همکاری ، وحدت ، دوستی و تفاهم شرایط خاص کشور را اداره کنیم و آن را پشت سر بگذاریم. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، آقای بهمنی در نشست صبحانه کاری نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به شرایط تحریمی در کشور افزود: شرایط تحریم از جنگ فیزیکی بسیار سخت تر است و ما جنگ تمام عیار اقتصادی را شروع کرده ایم . وی گفت: در اینگونه مواقع دولت باید سکان را به بخش خصوصی واگذار کند و از طریق بخش خصوصی همه عملیات خود را انجام دهد و گرنه موفق نخواهد بود. رئیس کل بانک مرکزی درباره بازار طلا نیز گفت: دراین خصوص اصلاً مشکل نداریم و این موضوع را بارها اعلام کرده ایم. 
وی افزود: سه سال و نیم قبل که مسئولیت بانک مرکزی را پذیرفتم بررسی هایمان نشان داد 16 تا 17 میلیارد دلار در اروپا پول داریم که همان موقع تصمیم گرفتیم و همه این پول را به طلا تبدیل و وارد خزانه کردیم. بهمنی گفت: آن زمان قیمت هر اونس طلا 656 دلار بود و همه از ما انتقاد کردند که اگر این 656 دلار به 654 دلار کاهش یابد چه جوابی دارید. رئیس کل بانک مرکزی افزود: چندصد تن طلا در خزانه ما وجود داشته که امروز سه برابر شده است و از نظر علمی کمتر کسی فکر می کرد به نفع کشور باشد اما کمکی بود که خدا در ذهن انسان می گذارد. بهمنی ادامه داد: ذخایر کشور به یکباره دو سه برابر آن چیزی شد که فکر می کردیم. 
رئیس بانک مرکزی افزود: امروز می توانیم بگوییم اگر قیمت واقعی طلای ما این است به همان میزان بدهیم که هست. وی گفت: اگرهمه خانه های کشور هر یک50 کیلو طلا هم داشته باشند به عقیده من هیچ اشکالی ندارد زیرا این خزانه کشور است با این تفاوت که ما جا نداریم و درخانه ها و گاوصندوق ها نگهداری می شود. بهمنی ادامه داد: اما حیف است و باید به صورت گردشی و سرمایه از آن استفاده کرد .
شما می توانید آخرین اخبار طلا، سکه و ارز را از اینجا ببینید.
منبع خبر: 
  ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۶:۴۴:۲۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد