وام جدید ۱۰میلیونی ربطی به افزایش قیمت مسکن مهر ندارد

وام جدید ۱۰میلیونی ربطی به افزایش قیمت مسکن مهر ندارد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سقف وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ این ۱۰ میلیون افزایش فقط کمک به آورده مردم است و ربطی به افزایش قیمت ندارد.

محسن نریمان افزود: در فاز 11 پردیس، آورده مردم زیر 40 میلیون تومان بوده است که به نسبت افزایش متراژ، قیمت ها افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: هزار میلیارد تومان در رابطه با تأسیسات و مسایل زیر بنایی و روبنایی هزینه می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در مصوبه دولت پیشین، مسئولان مکلف شدند از محل آورده متقاضیان در رابطه با آماده سازی هزینه کنند اما ما تصمیم گرفتیم این مسئله را از محل سهم دولت حل کنیم از طریق روش هایی مانند تهاتر زمین ها و وام بانک ها.

نریمان با بیان اینکه مسکن مهر در شهرهای جدید تا پایان دولت یازدهم به پایان می رسد، گفت: حدود 18 شهر جدید داریم که در 15 شهر تلاش می کنیم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی گفت: مردم هم باید تعهدات خود را انجام دهند.

*ساخت مسکن مهر در جغرافیای وحشی

محسن نریمان همچنین با حضور در برنامه "تیتر امشب" افزود: در پی پیگیری های مستمر آخوندی وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش سقف اعتباری مسکن مهر،  شورای پول و اعتبار در مصوبه ای سقف وام را از 30 به 40 میلیون تومان افزایش داد.

وی افزود: این رقم 10 میلیون صرفا کمک به آورده متقاضی و برای طرح های نیمه تمام است.

نریمان با اشاره به اینکه  دستگاه های متولی مسکن مهر از جمله وزارتخانه های نیرو و نفت هم در تکمیل زیرساخت ها بسیج شدند، گفت: تعامل مناسبی میان این وزارت خانه ها و وزارت راه و شهرسازی برقرار و اعتباراتی هم اختصاص داده شده تا در طرح های زیربنایی و روبنایی هزینه کنند.

وی افزود: متقاضیان مسکن مهر باید به تعهدات خود عمل کنند زیرا اگر این کار را انجام ندهند دچار مشکل می شویم.

نریمان تاکید کرد: قرار شده با تسهیلات بانکی و آورده مردم و زمین 99 ساله ای که در اختیار می گذاریم مسکن مهر به پایان برسد.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: طرح افزایش وام فقط برای شهر پردیس نیست و برای مسکن مهر دیگرنقاط هم که دچار مشکل است اجرا می شود.

نریمان با بیان اینکه مردم باید تا 80 درصد آورده را بپردازند افزود: برخی از متقاضیان مسکن مهر زیر 5 میلیون تومان و برخی زیر 10 میلیون تومان پرداختند در حالی که پیشرفت فیزیکی مسکن مهر به 93 درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: دولت قبل اقدام به ساخت مسکن مهر در جاهای نامناسب و جغرافیای وحشی کرد بنابراین نتوانست در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنند.

نریمان افزود: با پیشرفت حدود 35 درصد ، مسکن مهر پردیس را تحویل گرفتیم اما اکنون پیشرفت آن به بیش از 80 درصد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش 10 میلیون تومانی سقف وام مسکن مهر باید از طریق بانک مرکزی به بانک عامل ابلاغ و طبق اولویت پرداخت می شود.

وی افزود: مشتریان مسکن مهر باید از این فرصت مناسب استفاده کنند و آورده خود را به حد نصاب برسانند.

نریمان گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای طرح های زیرساخت روبنایی و زیربنایی قول کمک داده که در این راستا 130 میلیارد تومان به مسکن مهر پردیس اختصاص و به وزارت نیرو هم اوراق خزانه داده است.

وی افزود: از حدود 19 شهر جدید در بیش از 15 شهر، پیش از پایان امسال مسکن مهر را تمام می کنیم و بقیه را نیز تا پایان دولت یازدهم تحویل می دهیم.

نریمان اضافه کرد: آورده های متقاضیان عقب تر از پیشرفت فیزیکی مسکن مهر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در دولت قبل 2 مرحله به آورده متقاضی اضافه شد و در دولت یازدهم هم بخشنامه دادیم که بر اساس نظر سازمان مدیریت تعدیل قیمت ها شود.

وی افزود: مسکن مهر در سال 87 آغاز شد و تلاش می کنیم با همکاری دستگاه های مختلف مسئله آماده سازی زیرساخت ها را حل کنیم .

نریمان اضافه کرد: زیر ساخت های فاز 11 پردیس آماده شد و به زودی زیر ساخت های فازهای 8 ، 9 و 5 پردیس هم آماده می شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: شورای پول و اعتبار با درک درست از واقعیت ها و گزارش کمیسیون اصل 90 تصمیم گرفت با افزایش وام مسکن مهر به رسالت خود عمل کند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳:۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد