انتخاب پروازی سایت مسکن مهر پردیس دروغ است

 انتخاب پروازی سایت مسکن مهر پردیس دروغ است
در حالی وزیر راه و شهرسازی مدعی شده سایت مسکن مهر پردیس در فاز ۸ در یک پرواز هلی‌کوپتری انتخاب شده که یک مقام مسئول دولت قبل گفت:‌ زمین ۷۰۰هکتاری دره‌بهشت از همان ابتدای دولت دهم در دستور کار ساخت مسکن مهر قرار داشته‌ است و انتخاب پروازی آن دروغ است.

وزیر راه و شهرسازی چند روز پیش انتقاد خود را بار دیگر از طرح مسکن مهر مطرح کرد. آخوندی با بیان این‌که در دولت قبل سایت پردیس را با یک پرواز هلی‌کوپتری انتخاب کرده‌اند، گفت: هزینه تصمیم دولت گذشته در مورد مسکن مهر برای مردم ایران 100 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بود، اما نتیجه آن 117 هزار واحد مسکونی فاقد متقاضی است، با چنین راندمان نازلی یعنی پول ملت را عملاً به چاه ریخته‌اند.

وی با ابراز "ما نمی‌گوییم که پروژه به سرانجام رسیده است چون از نظر من، کاری که در دولت قبل کردند حداقل وزرای 4 دوره دیگر را درگیر خود خواهد کرد"، افزود:‌ نباید تصور کرد که این طرح به این زودی‌ها به اتمام می‌رسد و سفره‌اش اصطلاحاً جمع خواهد شد. انتقاد من به گمراه کردن مردم توسط دولت پیشین است. در حقیقت دولت گذشته پول مردم را از آنها گرفت و در قبالش به‌جای آنکه خانه قابل سکونت به آنها بدهد، برایشان در کوه و کمر و بیابان بنایی ساخته یا خواسته که بسازد که با تعریف خانه اساساً تفاوت دارد.

وی‌با بیان "از کارشناسان شنیده‌ام که سایت مسکن مهر پردیس را با یک پرواز هلی‌کوپتری انتخاب کرده‌اند" گفت: در این خصوص اعلام این که در انتخاب سایت اشتباه شد کافی نیست. میلیاردها تومان در این پروژه‌ها هزینه شده، هزاران مهندس متخصص در ایران داریم و هر مهندسی با یک ارزیابی اولیه قطعاً متوجه می‌شود شهری که به‌سختی برای 150 هزار نفر آب شرب تأمین می‌کند جوابگوی حضور 300 هزار ساکن جدید نیست.  قبل از تصمیم‌گیری‌ دولت پیشین، پردیس شهری بود که در نهایت می‌توانست 150 هزار نفر را در خود جای دهد اما به‌ناگهان بیش از 80 هزار واحد در آن ساخته شد که با احتساب حداقل جمعیت 3 تا 3.5 نفر برای هر خانواده ساکن، در حدود 240 تا 300 هزار نفر را به جمعیت اولیه اضافه می‌کند.نکته دیگر این‌که همه واحدها خارج از محدوده شهر و عمدتاً در محدوده پارک‌های طبیعی حفاظت شده ساخته شده است.

آخوندی‌ با تأکید بر اینکه همه اتفاقات رخ‌داده باید کاملاً شفاف گفته شود و به اطلاع مردم برسد تا در آینده از تکرار آن جلوگیری شود، گفت: بیان واقعیت‌ها با منافع گروهی در تضاد است و در نتیجه به زبان آوردن آنها برای من هزینه دارد اما من این هزینه را می‌پذیرم و آنها را می‌گویم چه وزیر باشم چه نباشم. ما آمده‌ایم که سنت‌های غلط را اصلاح کنیم نه این‌که آنها را تداوم بخشیم.

وی‌ اضافه کرد: نتیجه حجم سرمایه‌گذاری عظیم در مسکن مهر و دخالت مستقیم دولت در بازار مسکن این است که بر اساس آمار یک‌سوم جمعیت شهری ایران در بدمسکنی مطلق به سر می‌برند، یعنی مسکن مهر دردی از آنها دوا نکرده است.

در حالی وزیر راه و شهرسازی بر اساس  "شنیده‌ها" در خصوص جانمایی مسکن مهر سخن می‌گوید که یک مقام مسئول در دولت قبل در این‌باره به تسنیم گفت:‌ زمین 700هکتاری دره‌بهشت از همان ابتدای دولت دهم در دستور کار ساخت مسکن مهر قرار داشته‌است و انتخاب پروازی آن دروغ است.

وی تاکید کرد: اتفاقا یکی از معاون فعلی وزیر راه و شهرسازی در دولت دهم مدیرعامل شهرجدید پردیس بوده، موضوع ساخت مسکن مهر در فاز8 دره‌بهشت را پیگیری کرده‌ و مصوبات این موضوع در سوابق شهرجدید پردیس بایگانی شده است.

وی بیان کرد: در این راستا امضای تائید رئیس سازمان محیط زیست به‌همراه معاونان و کارشناسان سازمان مبنی بر بلامانع بودن ساخت مسکن مهر در این زمین در وزارت راه‌وشهرسازی و سازمان محیط‌زیست موجود است.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۱:۱۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد