با خروج سرمایه گذاران از بخش مسکن شاهد کاهش تولید و سونامی در آینده مسکن خواهیم بود

با خروج سرمایه گذاران از بخش مسکن شاهد کاهش تولید و سونامی در آینده مسکن خواهیم بود
یک انبوه ‌ساز، آینده مسکن را نگران کننده عنوان کرد و افزود: سرمایه گذاران بخش مسکن متحمل ضرر و زیان زیادی شده اند که با خروج آنها از این بخش، شاهد سونامی مسکن خواهیم بود.

بنا به گزارشی از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «جعفر خزاعی» در میزگرد بررسی مشکلات انبوه‌سازان گفت: هر سال یک میلیون مسکن مورد نیاز کشور است و اگر ساخته نشود، موجب مشکلات بسیاری برای کشور خواهد شد.
این انبوه ساز تاکید کرد: اگر طرح‌های تفصیلی شهر به درستی تدوین و اجرا شود، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود و اگر بخش مسکن رونق پیدا کند، موتور حرکت کلیه صنایع ساختمانی خواهد شد.
خزاعی ادامه داد: برای اینکه دچار وضعیت امروزی ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی و مسائل این چنینی در شهر نشویم، باید طرح تفصیلی شهری داشته باشیم تا بتوانیم حداقل یک قرن جوابگوی نیازهای شهری باشیم.
وی مشکل طرح تفصیلی شهرهای کشور را وجود کمیسیون ماده 5 اعمال نفوذ و مراکز قدرت عنوان کرد و افزود: در همه جای دنیا برای سرریز شهرهای بزرگ، شهرک‌های اقماری می‌سازند. در ایران نیز قبل از انقلاب و بعد از انقلاب، در این زمینه اقدام شد، اما به دلیل نبود مدیریت پاسخگوی ازدیاد جمعیت نبودیم.
این انبوه‌ساز با تاکید بر اینکه دولت نباید تبدیل به مسکن ساز شود، افزود: پروژه مسکن مهر بدون مطالعه در دولت قبل آغاز شد و با صرف هزینه‌های هنگفت همچنان به اتمام نرسیده، پاسخگوی نیازها نبوده و در بعضی نقاط بدون متقاضی مانده است.
وی ادامه داد: تجربه نشان می دهد هر جا از سوی بخش خصوصی استفاده نشد و در آن رقابت نبود، مشکل‌ساز ‌شد.
وی یادآور شد: در بسیاری از کشورهای دنیا دولت در ساخت مسکن و انبوه سازی دخالت نمی کند، بلکه دولت فقط به نظارت و برنامه‌ریزی مشغول است در حالیکه در پایتخت ایران به دلیل تغییرات مستمر، شهر را تخریب کرده‌ایم.

منبع خبر: ایرنا
  ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۷:۵ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد