کاهش اندک نرخ نفت/ تداوم اوج‌گیری قیمت طلا

کاهش اندک نرخ نفت/ تداوم اوج‌گیری قیمت طلا
افزایش ذخایر نفت آمریکا مهمترین دلیل نزول نرخ نفت در چند ساعت اخیر عنوان می‌شود.

قیمت جهانی نفت امروز صبح در بورس‌های آسیا اندکی کاهش یافت. افزایش ذخایر نفت آمریکا مهمترین دلیل نزول بهای طلای سیاه در چند ساعت اخیر عنوان می‌شود.

امروز بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) با 7 سنت کاهش به 52 دلار و 18 سنت رسید. هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز با 4 سنت کاهش، 55 دلار و 6 سنت معامله شد.

گزارش‌های جدید از افزایش 4.1 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا حکایت دارد. از سوی دیگر، مؤسسه «بی‌ام‌آی ریسرچ» اعلام کرد به نظر می‌رسد کشورهای عضو اوپک به توافق نفتی این سازمان برای کاهش تولیدات پایبند بوده اند. این مؤسسه سطح پایبندی اعضا به این توافق را دست‌کم 73 درصد پیش‌بینی کرد.

این در حالی است که اوج‌گیری قیمت جهانی طلا همچنان ادامه دارد و بهای فلز زرد هم‌اکنون به بالاترین سطح در 7 هفته اخیر رسیده است. بهای هر اونس طلا در بورس‌های آسیا با 0.2 درصد افزایش، به 1193 دلار و 31 سنت رسید.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری خود – که ساعاتی پیش برگزار شد -- درباره سیاست‌های مالی دولت جدید آمریکا به طور شفاف اظهار نظر نکرد. همین امر، کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت طلا را در بازارها به همراه داشت.

منبع خبر: باشگاه خبر نگاران جوان
  ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۲:۴۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد