دنباله‌روی سکه از افزایش قیمت جهانی طلا

دنباله‌روی سکه از افزایش قیمت جهانی طلا
رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن ارزیابی بازار طلا و سکه در هفته گذشته عنوان کرد که قیمت ها در بازار داخلی با شیبی ملایم روند صعودی را تحت تاثیر افزایش قیمت جهانی طلا داشته اما روند کلی بازار طبیعی است.

محمد کشتی آرای گفت: در هفته‌ای که گذشت روند قیمت جهانی طلا صعودی بود و تقریبا به طور متوسط ۲۲ دلار قیمت جهانی طلا افزایش پیدا کرد.  

وی افزود: این افزایش قیمت ناشی از تحولات سیاسی و همچنین ضعیف شدن نرخ دلار در برابر ارزهای دیگر و افزایش تقاضا در شروع سال جدید میلادی است. این عوامل در کنار هم باعث شده است که قیمت جهانی طلا در دو هفته گذشته روند صعودی داشته باشد.  

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: در بازار داخلی،  وضعیت تقاضا در حد معمول است و تقاضای اضافی در بازار مشاهده نمی شود اما با این حال افزایش قیمت جهانی به بازار داخلی منتقل شده و قیمت های داخلی هم افزایش پیدا کردند.  

کشتی آرای عنوان کرد: در طول هفته گذشته یک شیب افزایشی ملایم روی قیمت جهانی طلا وجود داشت. در حالی که قیمت ارز نوسان زیادی نداشت و بیشترین نوسان مربوط به اونس جهانی طلا بود و در نتیجه با افزایش اونس جهانی طلا،  قیمت ها روند صعودی پیدا کرد و قیمت سکه تمام به یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان رسید.  

وی ادامه داد: اما به طور کلی روند قیمت سکه و طلادر بازار داخلی طبیعی است و افزایش قیمتی که در بازار جهانی از حدود دو هفته قبل اتفاق افتاد با شروع سال جدید میلادی و کاهش ارزش سهام قابل پیش‌بینی بود. طبیعتا با کم شدن ارزش سهام، تقاضا برای خرید طلا افزایش پیدا می کند و سرمایه گذاری روی طلا بالا می رود. امروز وقتی بازارهای جهانی را رصد می کنیم افزایش تقاضایی را برای طلا هم در بازارهای آسیا و هم در بازارهای غربی مشاهده می کنیم. 

منبع خبر: ایسنا
  ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۲:۲۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد