پنج فاز پارس جنوبی تا پایان سال به بهره برداری می رسد

پنج فاز پارس جنوبی تا پایان سال به بهره برداری می رسد
وزیر نفت با بیان اینکه در این دولت 11 فاز جدید پارس جنوبی به بهره برداری رسیده و یا می رسد ، گفت: قرار است فازهای 17 ، 18 ، 19، 20 و 21 پارس جنوبی تا پایان سال به بهره برداری برسد.

بیژن نامدار زنگنه افزود: در بخش افزایش تولید نفت به خصوص در میدان های مشترک کار خوبی انجام شده و کار در آزادگان در غرب کارون در حال انجام است و تا آخر امسال ظرفیت تولید ما از این میدان افزوده می شود.

وی که درباره طرح های اقتصاد مقاومتی در حوزه وزارت نفت سخن می گفت، افزود: بر این اساس طرح های متعدد پتروشیمی در دست کار قرار دارد که برخی از آنها به بهره برداری رسیده و برخی دیگر به بهره داری می رسد.

زنگنه با بیان اینکه براساس اقتصاد مقاومتی گازرسانی به روستاها در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و خیلی موفق بوده است گفت: تا پایان سال امیدواریم خط گاز به زاهدان آماده شود و قول رئیس جمهور تحقق یابد.

وی افزود: در جهت اقتصاد مقاومتی 10 قلم کالای اصلی صنعت نفت مشخص و برای خودکفایی در عرصه داخلی به صنعتگران داخلی عرضه شده و در این زمینه موفقیت های خوبی داشته ایم.

وزیر نفت از همکاری با دانشگاه ها به خصوص در زمینه فناوری دانش بنیان نفت، طرح مطالعات میدان های مشترک و رسیدن به دانش و فناوری تولید روز دنیا خبر داد و گفت: در این زمینه پاره ای از محصولات مهم در بخش پایین دستی صنایع نفت با همکاری دانشگاه ها در حال ساخت است.

زنگنه از بهینه سازی مصرف سوخت به عنوان دیگر محور اقتصاد مقاومتی در وزارت نفت نام برد و گفت: بر این اساس قراردادی 7 میلیارد دلاری با راه آهن بسته ایم که قرار است بار و مسافر از جاده به راه آهن انتقال یابد و به ازای هر تن کیلومتر حمل و نقل بار و مسافر وزارت نفت به راه آهن مبلغی را پرداخت کند.

وی افزود: بر این اساس تعداد زیادی واگن باری سفارش داده شده و در حال ساخت است.

وزیر نفت از انعقاد قرارداد در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت در کامیون ها و تاکسی ها هم خبر داد و گفت: بر این اساس دولت اول پولی را پرداخت نمی کند بلکه بعد از بهینه سازی مصرف سوخت و از محل صرفه جویی انرژی مبلغ آن را می پردازد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۶:۴ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد