متنوع سازی صادرات گاز در دستور کار

متنوع سازی صادرات گاز در دستور کار
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: احتمال برگزاری مناقصه بین المللی در پروژه های LNG ایران وجود دارد و همچنین ممکن است در صورت رسیدن به جمع بندی با یک شرکت صاحب صلاحیت خارجی، اولین پروژه LNG به صورت مذاکره و خارج از برگزاری مناقصه واگذار شود.

«علی کاردر» مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: صنعت LNG ایران در دوران تحریم به مشکلاتی در زمینه تأمین کالا و تکنولوژی های مورد نیاز برخورده بود که به دنبال این هستیم با جذب سرمایه گذاری خارجی در این بخش، ساخت واحدهای LNG را در ایران از سر بگیریم که در این زمینه پکیج های سرمایه گذاری تعریف شده و مذاکراتی هم با برخی شرکت های خارجی صورت گرفته است.

وی افزود: احتمال برگزاری مناقصه بین المللی در پروژه های LNG ایران وجود دارد و همچنین ممکن است در صورت رسیدن به جمع بندی با یک شرکت صاحب صلاحیت خارجی، اولین پروژه LNG به صورت مذاکره و خارج از برگزاری مناقصه واگذار شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه "متنوع سازی صادرات گاز ایران در دست بررسی است"، گفت: اینکه در آینده صادرات گاز به صورت LNG داشته باشیم و یا با همکاریوزارت نیروبه پروژه های Gas to Wire ورود کنیم، در دست بررسی است و همه این گزینه ها می تواند در صورت وجود شرایط مناسب برای کسب منافع ملی و در صورت داشتن توجیه اقتصادی، در راستای متنوع سازی صادرات گاز ایران اجرایی شوند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۹:۴۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد