۶ روند مثبت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی

۶ روند مثبت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی
شورای جهانی طلا پیش بینی کرده است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی تحت تاثیر ۶ عامل مهم و تاثیرگذار با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش شورای جهانی طلا پیش بینی کرده است که 6 عامل مهم و تاثیرگذار شامل افزایش تنش ها و خطرات سیاسی و ژئوپلیتیک، کاهش نرخ ارز، افزایش انتظارات تورمی، نوسانات شدید بازار سهام، افزایش رشد تقاضای آسیا در بلندمدت و باز شدن بازارهای جدید، می تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا در سال جدید شود.
البته نویسندگان این گزارش معتقدند که 3 عامل یعنی افزایش نااطمینانی سیاسی اروپا، رشد تقاضای آسیا و افزایش تورم در آمریکا به خاطر سیاست های ترامپ، بیشترین تاثیر را بر روند صعودی قیمت طلا خواهد داشت.
جیم سالیوان تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره تاکید کرد: فدرال رزرو آمریکا احتمالا امسال نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش خواهد داد و نرخ بهره طی سال آینده نیز یک درصد افزایش می یابد. در این مدت نرخ تورم نیز با افزایش نسبی روبرو خواهد شد.
بر اساس اعلام شورای جهانی طلا، افزایش تورم می تواند موجب رشد تقاضا برای طلا شود. طلا سرمایه گذاری مطمئنی برای حفظ ارزش پول در برابر فشارهای تورمی به شمار می رود.
وی در ادامه افزود: سیاست های دونالد ترامپ نیز می تواند به نفع تقاضا و قیمت جهانی طلادر بلندمدت باشد. بعید است که اقتصاد آمریکا طی سال 2017 و 2018 میلادی با رکود روبرو شود ولی دوران رشد و رونق نیز چندان پایدار نخواهد بود.
این گزارش نشان می دهد که افزایش نااطمینانی و بی ثباتی سیاسی به خصوص در اروپا می تواند به نفع قیمت طلا باشد. رشد فزاینده تقاضای فیزیکی در بازار آسیا نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در ماه های آینده خواهد داشت.
آسیا امسال بیش از 60 درصد رشد تقاضای جهانی طلا را در اختیار خواهد داشت. نوسانات بازار سهام و اوراق قرضه طی ماه های آینده نیز می تواند عامل مهم و تاثیرگذاری بر قیمت طلا در شرایط کنونی باشد.
ایجاد بازارهای جدید در کشورهای نوظهور و در حال توسعه نیز می تواند عامل مهمی بر نوسانات قیمت طلا باشد.

منبع خبر: 
  ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۲:۲۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد