افت قیمت سکه با وجود افزایش قیمت جهانی طلا

افت قیمت سکه با وجود افزایش قیمت جهانی طلا
افت 12 هزار تومانی سکه در بازار داخلی با وجود افزایش 11 دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی جالب‌ترین رویداد بازار در روز گذشته بود. قیمت سکه دیروز بعد از ظهر با 12 هزار تومان کاهش تا 733 هزار تومان در بازار سبزه میدان افت کرد.
افت 12 هزار تومانی سکه در بازار داخلی با وجود افزایش 11 دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی جالب‌ترین رویداد بازار در روز گذشته بود. قیمت سکه دیروز بعد از ظهر با 12 هزار تومان کاهش تا 733 هزار تومان در بازار سبزه میدان افت کرد.
این در حالی است كه روز يكشنبه قیمت آن در سطح 745 هزار تومان قرار داشت. بر اساس برخی اظهارنظرها و گمانه‌زنی‌ها قیمت سکه در بازار داخلی به دلیل خوش‌بینی به حل برخی مناقشه‌های منطقه‌ای روند کاهشی در پیش گرفته است. در این راستا، قیمت دلار در بازار داخلی نیز سمت و سوی کاهشی داشت، به نحوی که قیمت آن تا لحظه تنظیم این گزارش با 7 تومان کاهش نسبت به نرخ روز یکشنبه تا 1895 تومان رسید و در ستون فروش تابلوی معاملاتی صرافان درج شد. افت معنی دار قیمت دلار آمریکا در شرایطی که در روزهای کاری پس از عید نوروز قیمت آن از کف 1900 تومان پایین‌تر نیامده بود، برخی از سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سکه را به برخی اخبار منطقه‌ای و احتمال رفع نگرانی‌های جهانی خوش‌بین کرده است.
ازجمله این موارد می‌توان به موافقت بر سر شهر استانبول ترکیه به عنوان محل برگزاری مذاکرات ایران و غرب اشاره کرد که از منظر برخی گامی مسالمت آمیز تلقی می‌شود. این شرایط در حالی است که کماکان بازار سکه تا زمان تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده، از تاثیرات روانی آن برحذر نخواهد بود و نزدیک شدن به زمان تحویل به مرور قیمت‌ها را ضمن نگرانی از افزایش عرضه در بازار پایین‌تر می‌آورد.
با وجود دلار 1895 تومانی و اونس طلای 1642 دلاری در روز گذشته حداقل ارزش سکه بهار آزادی در بازار داخلی 760 هزارتومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و سایر کارمزدها است به نظر مي‌رسد بانك مركزي با تعيين قيمت فروش تقريبي 727 هزار توماني در بازار كارگشايي از حدود 30 هزار تومان ارزش سكه برابر با ميزان ماليات بر ارزش افزوده و ساير كارمزدها صرف نظر كرده باشد. برخی نیز احتمال می‌دهند که کاهش قیمت سکه در شرایط فعلی اگرچه با زمان ورود سکه‌های وعده داده شده به بازار همزمان شده، اما تلاشی در جهت کاهش رغبت به تحویل فیزیکی سکه عنوان شده است.
در بازارهای جهانی قیمت طلا با آغاز معاملات هفتگی شاهد افزایش خرید طلا توسط چینی‌ها بود. نرخ تورم چین دیروز 6/3 درصد اعلام شد، از این رو سرمایه‌گذاران برای رفع نگرانی‌ها از این منظر اقدام به خرید طلا کردند. قیمت طلا در این منطقه در ساعات اولیه بازارهای آسیایی به 1650 دلار نزدیک شد. در بازار لندن اما نگرانی از گزارش مشاغل ماه مارس در آمریکا بر خرید طلا تاثیر افزایشی داشت و بحث تزریق دوباره پول به اقتصاد این کشور دوباره قوت گرفته است. 
شما می توانید آخرین اخبار طلا، سکه و ارز را از اینجا ببینید.          
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ ساعت ۲:۷:۴۳ بعد از ظهر
نظرات (1)

marziye az esfahan  ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ ساعت ۴:۲۷:۴۵ قبل از ظهر

این کاهش قیمت طلا بسیار عالی است ولی هر ارزانی به دنبال آن گرانی در پیش دارد چون قیمت جهانی طلا بیشر است. با تشکر

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد