قیمت جهانی طلا به ۱۲۱۷ دلار رسید

قیمت جهانی طلا به ۱۲۱۷ دلار رسید
قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۶۴ درصد افزایش به ۱۲۱۷ دلار و ۲۶ سنت رسید که بالاترین رقم در ۲ ماه گذشته است.

به نقل از رویترز، در حالی که به دلیل فضای عدم قطعیت به وجود آمده در مورد سیاست های اقتصادی دولت جدید آمریکا و در حالی که ارزش دلار در برابر سایر ارزهای مهم جهان کاهش داشته است، جستجوی سرمایه گذاران برای یافتن بازارهای امن موجب شد تا قیمت طلا امروز افزایش یابد و به بالاترین رقم 2 ماه گذشته برسد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.64 درصد افزایش به 1217 دلار و 26 سنت رسید. در اوایل جلسه امروز، قیمت طلا تا رقم 1219 دلار و 43 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از 22 نوامبر تاکنون بود.
قیمت طلای آمریکا نیز تا یک درصد افزایش داشت و به 1217 دلار رسید.
شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، امروز با نیم درصد کاهش به 100.230 رسید.
دونالد ترامپکه به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور تاریخ آمریکا به تازگی سوگند یاد کرده، وعده داده که وضعیت آشفته اجتماعی و اقتصادی آمریکا را پایان دهد. این وعده و وعیدها در ترس سرمایه گذاران از اتخاذ سیاست های عوامگرایانه و حمایت گرایانه دولت جدید آمریکا را افزایش داده است.
بارناباس گان، تلحیلگر بازار طلا گفت، با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست که ترامپ چه سیاستی را اتخاذ خواهد کرد، حرکت بازار نشان می دهد که امتناع از ریسک پذیری مجددا به حو غالب بازار تبدیل شده است.
وی افزود، بازار ممکن است در 100 روز نخست ریاست جمهوری ترامپ شاهد نوسان باشد.
آمارهای کمیسیون تجارت کالای دولت آمریکا که روز جمعه منتشر شد، افزایش اقبال سرمایه گذاران نسبت به خرید طلا را نشان می داد.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه 0.2 درصد افزایش یافت و به 809.15 تن رسید.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰:۲۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد