قرامت گازی ایران به ترکیه

وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که بخش عمده مبلغ غرامت گازی 1.9 میلیارد دلاری ایران به ترکیه در قالب تخفیف در قیمت گاز وارداتی از ایران دریافت خواهد شد.
وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که بخش عمده مبلغ غرامت گازی 1.9 میلیارد دلاری ایران به ترکیه در قالب تخفیف در قیمت گاز وارداتی از ایران دریافت خواهد شد.

برات آلبایراق، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه که به همراه اردوغان رئیس جمهور کشور در سفر ماداگاسکار به سر می برد، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که بخش عمده مبلغ غرامت گازی 1.9 میلیارد دلاری ایران به ترکیه در قالب تخفیف در قیمت گاز طبیعی وارداتی از ایران دریافت خواهد شد.

آلبایراق در این باره گفته است: مبلغ زیادی از غرامت 1.9 میلیارد دلاری از ایران را که بابت سال های گذشته باید پرداخت شود، به شکل محاسبه در قیمت گاز دریافت خواهیم کرد. ان شا الله در سال های پیشرو گاز طبیعی مورد نیاز ترکیه را با مبلغ مناسبی تامین خواهیم کرد.

وی با اشاره به این که رای دیوان بین المللی داوری باعث خوشنودی ترکیه شده است، گفت: "ترکیه برای اولین بار در یک داوری بین المللی برنده غرامتی به این بزرگی شده است. این الگوی خوبی برای ما است تا شکایت های دیگر گازی را با جدیت دنبال کنیم. این موفقیت و برد مهمی برای ترکیه است".

وزیرانرژی ترکیه همچنین با تاکید براین که پیش بینی می شود که نتایج دیگر دعاوی گازی نیز باعث شود تا ترکیه گاز طبیعی را به قیمت مناسبی تامین کند، ادامه داد: "چنان که می دانید شکایت از روسیه و دعاوی دیگری مطرح هستند. این دعاوی را نیز در همین چارچوب و دقت پیگیری می کنیم".

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۸:۲۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: