۳۵نفتکش ایران راهی اروپا شد

۳۵نفتکش ایران راهی اروپا شد
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش از امضای ۳۵ قرارداداجاره نفتکش با شرکت های نفتی اروپایی خبر داد و گفت: تاکنون با اکثر شرکت‌های اروپایی همچون سپسای اسپانیا و انی ایتالیا قرارداد امضا کرده‌ ایم.

سیروس کیان ارثی در تشریح آخرین وضعیت امضای قراردادهای حمل نفت خام بین شرکت ملی نفتکش ایران و شرکت های نفتی بزرگ اروپایی، گفت: در حال حاضر ۳۵ قرارداد با شرکت‌های نفتی اروپایی برای اجاره ۳۵ فروند کشتی نفتکش ایران امضا شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه این ۳۵ مورد قرارداد اجاره کشتی با شرکت‌های بزرگ نفتی از کشورهای مختلف اروپایی همچون یونان، ایتالیا، اسپانیا و هلند و امضا شده است، تصریح کرد: این قراردادها به صورت تک سفر برای انتقال نفت خام امضا شده است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه هم اکنون نفتکش های ایرانی دارای بالاترین استاندارد جهانی برای حمل نفت خام در بنادر و پایانه های نفتی اتحادیه اروپا هستند، افزود: تاکنون با اکثر شرکت های بزرگ نفت اروپا همچون سپسای اسپانیا، انی ایتالیا، شرکت های هلندی و یونانی قرارداد حمل نفت خام امضا شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط پسابرجام و لغو محدودیت ها در آینده هم، قراردادهای جدیدی برای انتقال نفت خام با شرکت‌های بزرگ نفتی اروپایی امضا خواهد شد.

کیان ارثی هفته قبل از آغاز پهلوگیری نفتکش‌های ایرانی در پایانه‌های نفتی اتحادیه اروپا خبر داده و گفته بود: اولین نفتکش اروپایی، در یکی از پایانه‌های نفتی اسپانیا پهلوگیری کرد.

نخستین نفتکش ایرانی که به یکی از شرکت‌های بزرگ نفتی اسپانیا اجاره داده شده است، چندی پیش در بندر «الجسیراس» این کشور پهلو گرفته است.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۹:۹:۴۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد