پیش‌بینی قیمت جهانی طلا در آینده

پیش‌بینی قیمت جهانی طلا در آینده
گزارش‌های منفی اروپا ، طلا را نزولی کرد
هفته گذشته روند قیمت طلا در بازارهای جهانی با نوسان همراه بود و به طور کلي روندي نزولي داشت. قيمت طلا در هفته گذشته از 1650 دلار و 50 سنت به ازاي هر اونس در تاريخ 16 آوريل سال 2012 به ميانگين قيمت 1640 دلار و 50 سنت به ازاي هر اونس در تاريخ 20 آوريل رسيد.
به گزارش سایت سی ولکس کالا به نقل از خبرگزاري رویترز Reuters، براساس جديدترين پيش‌بيني انجام شده ، نرخ بيكاري در اسپانيا در سال جاري ميلادي به 24/5 درصد مي‌رسد و در سال آينده نيز اين نرخ به 26/3 درصد افزايش خواهد يافت.
اين در حالي است كه موسسه مالي سیتی‌گروپ ( City Group) نيز اعلام کرده به دنبال بحران مالي به وجود آمده در دو كشور ايتاليا و اسپانيا، رتبه اعتباري اين دو كشور را كاهش خواهد داد.
انتشار اين گزارش‌ها موجب شد ارزش نرخ برابري يورو در برابر دلار آمريكا در هفته قبل در بازارهاي جهاني كاهش يابد و به دنبال آن نيز بهاي فلزات گرانبها مانند طلا در هفته مذكور با افت همراه شد.
همچنين به گزارش سايت بلومبرگ (Bloomberg)، براساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده توسط موسسه آمار اروپا، نرخ بيكاري 17 كشور عضو اتحاديه يورو در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل 7/2 درصد افزايش داشته كه اين رقم از پيش‌بيني كارشناسان اقتصادي براي اين ماه بيشتر بوده است.
انتشار اين گزارش موجب شد ارزش نرخ برابري يورو در برابر دلار آمريكا در هفته قبل در بازارهاي جهاني كاهش يابد و به دنبال آن نيز بهاي فلزات گرانبها مانند طلا در هفته مذكور با كاهش همراه شود.
به گزارش سايت کیتکو (Kitco)، نگراني نسبت به توافق نرسيدن ايران و كشورهاي غربي در مورد مساله هسته‌اي ايران و افزايش بهاي انرژي موجب شد نرخ تورم در كشورهاي عضو اتحاديه يورو با افزايش همراه شد. براساس اعلام موسسه آمار اروپا نرخ تورم منطقه يورو در ماه مارس برابر 7/2‌درصد بوده كه نسبت به ماه فوريه 1/0درصد افزايش داشته است.
نگراني نسبت به تشديد بحران مالي و بدهي در منطقه يورو موجب شد ارزش نرخ برابري يورو در برابر دلار آمريكا در هفته قبل در بازارهاي جهاني كاهش يابد و به دنبال آن نيز قيمت طلا در هفته مذكور با افت همراه شود.
به گزارش سايت کیتکو نیوز (KitcoNews)، بهاي طلاي فيوچر تحويل ماه ژوئن، با كاهشي 05/1 درصدي (معادل 10/30 دلار ) در روز جمعه هفته قبل به قيمت 1642 دلار و 80 سنت به ازاي هر اونس، در بورس فلزات نيويورک معامله شد.
به گزارش بخش تحقیقات سايت کیتکو (Kitco) از بین نظرسنجی انجام شده از بين 33 نفر، 21 نفر در نظرسنجی‌ها شرکت کردند که از بین این افراد 11 نفر پیش‌بینی افزایش قیمت برای طلا، 6 نفر پیش‌بینی كاهش قیمت و 8 نفر نظري خنثي را برای طلا در هفته آينده داشته‌اند.
این اتفاقات در حالی روی داد که به احتمال زياد مهم‌ترين عوامل تاثيرگذار بر قيمت طلا در هفته‌هاي آتي، سياست‌هاي بانک مرکزي اروپا در افزايش يا ثبات نرخ بهره بانکي، نحوه اقدام اتحاديه اروپا در مقابله با بحران به وجود آمده در کشورهاي اين منطقه، سياست‌هاي تورم‌زدايي چين و نيز احتمال ترکيدن حباب قيمتي مسکن در اين کشور خواهد بود .
فستيوال‌هاي كشور چين و هند، نرخ بهره بانکي فدرال رزرو آمريکا و گزارش اداره کار آمريکا، بروز بلاياي طبيعي، بهاي نفت در بازارهاي جهاني و همچنين بروز تنش‌هاي سياسي نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر بازار خواهد بود .
تحليل تکنيکال طلا
با توجه به شواهد و اسيلاتورهاي موجود در تحليل تکنيکال، به نظر مي‌رسد روند بلند مدت طلا صعودي است، هرچند ممكن است طلا در اين بين اصلاح قيمت نيز داشته باشد.
برای هفته معاملاتی آتی اين پيش‌بيني وجود دارد که به احتمال زیادی، طلا در اين هفته با روندي نزولي همراه باشد. در اين صو رت اگر طلا بخواهد روندي افزايشي داشته باشد، قيمت آن با عبور از نزديک‌ترين مقاومت قيمتي خود که 1660 دلار است، به احتمال زيادي به مقاومت قيمتي 1680 دلار نيز رشد پيدا خواهد کرد. در غير اين صورت چنانچه طلا بخواهد روندی نزولي داشته باشد، در صورت عبور کردن از ساپورت قيمتي 1630 دلار، احتمال اينکه قيمت آن به حمايت قيمتي 1600 دلار به ازاي هر اونس نیز نزول پيدا کند، وجود دارد. 

شما می توانید آخرین اخبار طلا، سکه و ارز را از اینجا ببینید.          
برای اطلاع از آخرین اخبار بازار طلا و سکه در ایمیل خود، در خبرنامه سایت زر عضو شوید.
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۵:۱:۲۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد