معامله ۱۰۹ هزار برگه اوراق تسهیلات مسکن

معامله ۱۰۹ هزار برگه اوراق تسهیلات مسکن
تعداد ۳۱۲۰ نفر با خرید بیش از ۱۰۹ هزار برگه از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته نخست بهمن ماه از طریق فرابورس ایران وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

مدیریت امور ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی در هفته گذشته بیش از 984 میلیارد و 286 ریال انواع سود به 699 سرمایه گذار پرداخت کرد و تعداد 77 مورد اصلاح مشخصات و تعداد 19 وکالت نامه نیز مورد تایید قرار گرفت.
همچنین در معاملات هفته گذشته تعداد 3120 نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس ایران وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند و حجم معاملات این اوراق نیز بیش از 109 هزار برگه اوراق بود.
گفتنی است؛ معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از 20 نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.
همچنین بر اساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از 18.5به 17.5 درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.
افزون بر این سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران 600 میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر500 میلیون ریال و سایر مناطقه شهری 400 میلیون ریال است.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۱:۳۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد