مذاکرات نهایی BP برای توسعه میادین نفتی

مذاکرات نهایی BP برای توسعه میادین نفتی
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از انجام مذاکره با شرکت BP جهت توسعه میادین نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب، خبر داد

ایشان افزود: تاکنون جلسات و مذاکراتی با شرکت BP صورت گرفته است و براساس برنامه‌ریزی انجام شده در روز یازدهم بهمن‌ماه ۱۳۹۵ جلسه‌ دیگری با هدف نهایی‌سازی مذاکرات برگزار خواهد شد.

بیژن عالی پور با اعلام خبر فوق افزود: علاوه بر آن برنامه‌ریزی جهت امضای تفاهم‌نامه همکاری با چند شرکت اکتشاف و توسعه (E&P) ایرانی که به تاییدشرکت ملی نفت ایرانرسیده‌اند صورت گرفته است. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به انرژی پاسارگاد، پرشیا، مپنا، غدیر، دانا انرژی و غیره اشاره کرد. همچنین کارگروه توسعه میادین مناطق نفت‌خیز جنوب در حال تایید متون قرارداد است.

وی در ادامه در مورد تفاهم‌نامه با شرکت پرشیا و مذاکره با چهل شرکت داخلی و خارجی، توضیح داد: متن پیشنهادی HOA دریافتی از شرکت پرشیا توسط کارگروه توسعه میادین برای این شرکت ارسال شد و در آینده‌ای نزدیک با شرکت پرشیا جلسه‌ای جهت نهایی سازی مذاکرات برگزار می‌شود. از میان ۴۰ شرکت ایرانی و خارجی که با آنها جلسات فنی و تخصصی برگزار شده است، مذاکرات با چهار شرکت E&P ایرانی و پنج شرکت خارجی به منظور رسیدن به توافق نهایی برای امضای تفاهم‌نامه تا حداکثر ظرف سه هفته آینده در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تاکید کرد: اصول کلی قرارداد و اطلاعات عمومی چهار میدان شامل ۹ مخزن در صفحه انگلیسی سایت مناطق نفت‌خیز جنوب بارگذاری شده است و شرکت‌های متقاضی توسعه این میادین می‌توانند به این سایت مراجعه کنند.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۴:۴۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد