قیمت جهانی طلا گران شد

قیمت جهانی طلا گران شد
طلا در بازار جهانی روز دوشنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار و ابهام پیرامون دورنمای سیاست آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ که تقاضا برای این فلز به عنوان دارایی مطمئن را تقویت کرد، افزایش یافت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲۲ درصد رشد کرد و به ۱۱۹۳.۸۸ دلار رسید.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۴۵ درصد افزایش یافت و در ۱۱۹۳.۷۰ دلار ایستاد.

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از سایر ارزها دنبال می کند، ۰.۳ درصد اُفت کرد و به ۱۰۰.۲۳۰ واحد رسید.

دولت ترامپ روز یکشنبه در واکنش به انتقادات فزاینده به ممنوعیت ورود پناهندگان و مسافران هفت کشور مسلمان، مواضع خود را اندکی ملایم کرد.

دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ به رویترز گفت: در چند هفته گذشته تحت تاثیر ابهام فزاینده در آمریکا و اروپا و احکام جدید ترامپ که به تشدید ابهام دامن زده، افزایش خرید دارایی مطمئن مشاهده شده است.

اظهارات حمایت گرایانه ترامپ و عدم وجود جزییات درباره سیاستی که اتخاذ می کند، موجب شده بعضی از سرمایه گذاران طلا را انتخاب کنند که اغلب یک سرمایه گذاری مطمئن در شرایط نابسامانی مالی و ژئوپلیتیکی به شمار می رود.

افزایش تقاضا برای خرید دارایی مطمئن در شرایطی ایجاد شده که تقاضا برای خرید طلای فیزیکی به دلیل تعطیلات سال نوی چینی در آسیا ضعیف شده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازار طلا همچنین از رشد اقتصادی ضعیف‌تر از حد مطلوب آمریکا در سه ماهه پایانی سال گذشته مورد حمایت قرار گرفته است زیرا این آمار ممکن است باعث شود بانک مرکزی آمریکا از افزایش سریع نرخهای بهره اجتناب کند.

طلا به افزایش نرخهای بهره آمریکا فوق العاده حساس است زیرا نرخهای بهره بالاتر به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز که سوددهی ندارد، لطمه می زند.

در این بین آمار نشان داد ذخایر طلای "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت حمایت طلا در جهان است، پنج شنبه گذشته نسبت به روز قبل تغییری نداشت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقرهبرای تحویل فوری تغییری نداشت و در ۱۷.۱۲ دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۰۵ درصد افزایش یافت و به ۹۸۴.۱۰ دلار رسید در حالیکه هر اونس پالادیوم با ۰.۱۸ درصد کاهش، ۷۳۴.۶۵ دلار بود.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۰:۵۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد