حفر 168 حلقه چاه‌ نفت و گاز در سال جاری

حفر 168 حلقه چاه‌ نفت و گاز در سال جاری
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفر 168 حلقه چاه‌ نفت و گاز در سال جاری خبر داد.

حمیدرضا خوشایند با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد 58 حلقه چاه توسعه‌ای توصیفی، دو حلقه اکتشافی و 108 حلقه تعمیری بوده است.

وی افزود: 98 حلقه از مجموع چاه‌ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، پنج حلقه درشرکت نفتمناطق مرکزی، 11 حلقه در شرکت نفت فلات قاره، 53 حلقه در قالب پروژه در حوزه فعالیت شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و یک حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری و تکمیل شده است.

خوشایند، متراژ حفاری از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون را 254 هزار و 862 متر عنوان و اظهار کرد: تعداد چاه‌های حفر شده در این مدت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 12 حلقه بیشتر است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با تقدیر از تلاش‌های نیروهای این شرکت در تحقق برنامه‌ها و پروژه‌های تعریف شده، گفت: در این مدت حفاری 43 حلقه چاه نفت و گاز 662 روز زودتر از برنامه پیش‌بینی‌شده از سوی کارفرماها انجام شد که این مساله از لحاظ زمان ترخیص دکل و تولید زودهنگام چاه‌ها، ارزش اقتصادی بالایی دارد.

وی با بیان این‌که ناوگان حفاری این شرکت دارای 75 دکل سبک، سنگین و فوق سنگین خشکی و دریایی است، افزود: در سال جاری یک دستگاه حفاری سنگین به ناوگان شرکت اضافه شد و در زمان حاضر سه دکل پس از ترخیص از مناطق عملیاتی برای تعمیرات دوره‌ای (اورهال) به یارد بازسازی شرکت، انتقال و تعمیر یک دستگاه در موقعیت استقرار در دست اجراست.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۶:۱۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد