افزایش ظرفیت تامین خوراک پتروشیمی ها

افزایش ظرفیت تامین خوراک پتروشیمی ها
مجری فازهای 20 و 21 پارس جنوبی: اولین محموله اتان تولیدی فازهای 20 و21 پارس جنوبی به مجتمع‌های پتروشیمی بزودی ارسال می‌شود.

علیرضا عبادی با اشاره به تکمیل و آمادگی واحد تولید اتان این فازها، گفت: با توجه به توسعه متوازن بخش‌های پالایشگاهی فازهای 20و21پارس جنوبی، به تدریج و با ورود تمامی بخش‌های پالایشی، تولید و بهره برداری از سایر محصولات این فازها آغاز می شود.

عبادی به برداشت حداکثری از بخش فراساحل فاز 21 اشاره کرد و افزود: اولین محموله میعانات گازی این فازها باحجم بیش از 170هزار بشکه به کشور ژاپن صادر شده است.

وی معادل ارزی روزانه این میزان میعانات گازی را حدود یک و نیم میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در حال حاضر حدود 200 متر مکعب بر ساعت میعانات گازی در پالایشگاه خشکی فازهای 20و21 تولید و ذخیره سازی می شود.

مجری فازهای 20و21 پارس جنوبی با تاکید براین‌که روند فرآوری میعانات گازی این فازها با سرعت مناسبی درجریان است، پیش بینی کرد در ماه‌های آینده میزان تولید و صادرات این هیدروکربور افزایش یابد.

وی با اشاره به این‌که عمده متقاضیان خرید میعانات گازی این فازها هم اکنون کشورهای شرق آسیا از جمله ژاپن و کره جنوبی هستند، گفت: باورود دیگر بخش‌های پالایشگاهی و فراساحل فازهای 20و21، حجم بیشتری از میعانات گازی این فازها، ذخیره و روانه بازارهای هدف شود.
‏‎

عبادی به آماده سازی سایر بخش‌های پالایشگاه اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر واحد تولید اتان این فازها آماده شده و ارسال اولین محموله اتان تولیدی فازهای 20 و21 پارس جنوبی به مجتمع‌های پتروشیمیبزودی آغاز می‌شود.

مجری فازهای 20و21 با اشاره به این‌که هم اکنون تنها بخشی از توان فرآورشی پالایشگاه این فازها در مدار تولید قرار دارد، گفت: با بهره برداری از سکوی یک میلیارد فوت مکعبی فاز20 و همچنین راه اندازی ردیف‌های دوم تا چهارم شیرین سازی، میزان تولیدات این فازها به طور چشمگیری افزایش یافته و ارزآوری قابل توجهی از محل صادرات محصولات دارای ارزش افزوده بالا از جمله میعانات گازی حاصل می شود.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۰:۱۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد