برداشت 83 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی

برداشت 83 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی
سرپرست مدیریت پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی: پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی روزانه بیش از 83 میلیون مترمکعب گاز از مخزن مشترک برداشت می‌کند.

بهزاد سالاری، سرپرست مدیریت پالایشگاه چهارم با بیان میزان فرآورش گاز در فازهای 6 تا 8پارس جنوبیخاطرنشان کرد: از این میزان گاز دریافتی، روزانه حدود 53 میلیون متر مکعب گاز به خط پنجم سراسری ارسال می شود.

وی عنوان کرد: حدود 30 میلیون متر مکعب گاز نیز از فازهای 6تا8 پارس جنوبی به پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی ارسال می‌شود.

سرپرست مدیریت پالایشگاه چهارم با بیان پروژه‌های در دست اقدام نیز افزود: پروژه‌های اتصال گاز پالایشگاه چهارم به پتروشیمی بوشهر و پالایشگاه سوم از مهمترین پروژه‌های در دست اقدام است که خوشبختانه هم‌اکنون با شتاب بسیار خوبی در حال انجام است.

بر اساس گزارش مجتمع گازی پارس جنوبی، وی با اشاره به تولید پروپان و بوتان، با کیفیت بسیار مطلوب در پالایشگاه چهارم عنوان کرد: روزانه هزار تن پروپان و بیش از 700 تن بوتان در فازهای 6 تا 8 مجتمع گازی پارس جنوبی تولید می‌شود که از این میزان تولید، قسمتی به وسیله‌ی کشتی جهت صادرات و قسمتی دیگر نیز به پتروشیمی‌های همجوار ارسال می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۳:۱۷ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد