روند کاهشی تولید جهانی طلا

روند کاهشی تولید جهانی طلا
روند کاهشی تولید جهانی طلا در سال 2017 ادامه می‌یابد. دلیل این امر کاهش تولید شرکت‌های بزرگ جهان عنوان شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ، به دلیل تعداد اندک پروژه‌های جدید تولید طلا که در سال جاری آغاز می‌شوند پیش‌بینی می‌شود که در سال 2017 روند کاهشی عرضهمعادن طلاادامه یابد.

بنابر این گزارش، موسسه تحقیقاتی تامسون رویترز جی.اف.ام.اس که اطلاعات و آمارهای مهم اقتصادی را تهیه و به سرمایه‌گذاران خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد، اعلام کرد:عرضه طلا تاپایان مارس2017، بیشترین میزان کاهش تولید طلا را از سال 2008 تاکنون به خود اختصاص خواهد داد.طبق این گزارش، در سه ماهه سوم سال 2016، عرضه جهانی معادن طلا 3 درصد(22تن) نسبت به سال مالی 2015کاهش یافته و 827 تن به ثبت رسید.پیش‌بینی می‌شود که در سه ماهه پایانی سال مجموع تولید طلا با 2 درصد افت تولید به 801تن کاهش یابد و در نتیجه میزان تولید سالانه به 3 هزار و 168 هزار تن تنزل یابد.

در این گزارش آمده است که طی این مدت فقط افزایش تولید طلا در آفریقا و اقیانوسیه به ترتیب 149 و 88تن ثبت شد.بیشترین میزان افت تولید سه ماهه سوم مربوط به آسیا بود که با 15 تن کاهش مجموعا 225 تن به ثبت رسید.این کاهش 15 تنی که به علت کاهش تولید کشور چین بود عمدتا به دلیل توقف تولید در برخی معادن استان‌های شاندونگ، شانچی و سین کیانگ بوده است. قوانین ایمنی و محیط زیستی از دیگر دلایل افت 12درصدی تولید طلا در چین عنوان شده است.تولید کشورهای اروپایی با 3 تن کاهش به 126 تن رسید. همچنین آفریقای جنوبی با تولید 139 تن طلا در سه ماهه سوم سال مالی 2016، شاهد افت 3 تنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود که ناشی از کاهش استخراج و فرآوری در معدن یاناکوچا و کاهش سطح ذخایر معدن سرونگرو است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۲:۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد