تقاضای نفت به این زودی کاهش نمی یابد

تقاضای نفت به این زودی کاهش نمی یابد
مدیر آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، به دلیل افزایش تقاضای نفت در کشورهای در حال توسعه، روند نزولی تقاضا به این زودی ها اتفاق نخواهد افتاد.

به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، پیش بینی می شود تقاضاینفتبه دلیل افزایش مصرف در کشورهای در حال توسعه به این زودی ها کاهش پیدا نکند.  

در همین حال مدیر آژانس بین المللی انرژی گفت: «نسبت به این مسئله هشدار می دهم که اگر شرکت ها در حوزه نفت سرمایه گذاری نکنند،  بازار نفت وارد یک دوره از بی ثباتی جدی خواهد شد، این به دلیل آن است که کاهش تقاضای جهانی نفت در دو سال اخیر، میزان سرمایه گذاری شرکتهای نفتی را کاهش داده است.»

وی تصریح کرد، انتظار نمی رود که فرآوردهای نفتی در کوتاه مدت یا میان مدت جایگزین سایر سوخت ها شوند. مدیر آژانس بین المللی انرژی گفت: «فقط در منطقه آسیا بیش از یک سوم افزایش تقاضا برای نفت به سوخت کامیون ها بر می گردد و معتقد هستم که کاهش تقاضا به این زودی ها اتفاق نخواهد افتاد.»

وی در پایان خاطر نشان کرد، اگر در سال جاری میلادی پروژه های جدید و مهمی در حوزه نفت وجود نداشته باشند، خیلی مشکل خواهد بود که بگویم زمان سختی را در بازار نفت به دلیل افزایش تقاضای گاز  خواهیم داشت. 

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۱۶:۲ بعد از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد