تصمیم فدرال رزرو قیمت طلا را افزایش داد

تصمیم فدرال رزرو قیمت طلا را افزایش داد
فدرال ررزو آمریکا در نخستین نشست خود در سال ۲۰۱۷ میلادی تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. این مساله موجب کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت جهانی طلا شده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت هراونس طلا با 0.44 درصد افزایش به بیش از 1215 دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با 0.1 درصد کاهش به 99.54 واحد رسیده است.
گرچه فدرال رزرو آمریکا در نشست روز گذشته خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده ولی نسبت به چشم انداز اوضاع اقتصادی این کشور ابراز امیدواری داشته و این مساله موجب تقویت گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده خواهد شد.
نیکولاس فراپل تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ای بی سی بولیون تاکید کرد: ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا موجب افزایش بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد شد. نگرانی ها نسبت به اوضاع سیاسی جهان و سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود.
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازار طلا نیز تاکید کرد: سطح مقاومتی بعدی برای قیمت طلا 1219 دلار است و سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1197 دلار است.
در شرایطی که بازار چین به علت جشن های سال جدید چینی تعطیل است، افت قیمت طلا به زیر 1200 دلار در هر اونس تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا در بازارهای سایر کشوزهای آسیایی داشته است.
،برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر اونس طلا بتواند سطح مقاومتی 1225 دلاری را بشکند در کوتاه مدت با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
قیمت جهانی طلادر ماه ژانویه با رشد 5 درصدی روبرو شده که این بهترین عملکرد قیمت این فلز گرانبها از ژوئن 2016 میلادی بوده است. دلار نیز بدترین عملکرد خود را در سه دهه اخیر ثبت کرده است.
ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اف سی استون نیز تاکید کرد: اوضاع سیاسی نگران کننده جهان چشم انداز رشد اقتصادی کشورهتای مختلف را کاملا نگران کننده کرده است و می تواند گفت که سال 2017 سال کاملا نامطمئنی خواهد بود.
خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و برگزاری انتخابات سرنوشت ساز در آلمان و فرانسه و هلند نیز می تواند عامل موثری برای نوسانات قیمت طلا باشد.

منبع خبر: 
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۹:۱۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد