نرخ نفت ایران از مرز ۵۲ دلار عبور کرد

نرخ نفت ایران از مرز ۵۲ دلار عبور کرد
همزمان با افزایش قیمت اکثر شاخص‌های معتبر نفت جهان، بهای هر بشکه نفت سبک ایران از مرز ۵۲ دلار عبور کرد.

آغاز کاهش تولید نفت کشورهای عضو و غیرعضواوپک از ابتدای ژانویه ۲۰۱۷ و شوک روانی حاصل از این کاهش تولید منجر به افزایش قیمت جهانی نفتشده است.

بر این اساس، در معاملات منتهی به ۲۷ ژانویه متوسط قیمت سبد نفتی اوپک با ۴۶ سنت افزایش به بشکه ای ۵۲ دلار و ۵۱ سنت، متوسط قیمت نفت خام سبک و شیرین آمریکا (وست تگزاس) با ۷۸ سنت افزایش در محدوده ۵۲ دلار و ۷۲ سنت و قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۶۶ سنت افزایش در محدوده ۵۴ دلار و ۹۲ سنت معامله شده است.

علاوه بر این، شاخص نفت دوبی هم با ثبت ۳۸ سنت افزایش در محدوده بشکه‌ای ۵۳ دلار و ۸ سنت و شاخص نفت عمان هم با ثبت ۳۵ سنت افزایش در محدوده ۵۴ دلار و یک سنت در بازار داد و ستد شده است.

از سوی دیگر، قیمت هر بشکه نفت خام سبک صادراتی ایران با ثبت ۸۲ سنت افزایش در محدوده بشکه ای ۵۲ دلار و ۶۱ سنت و قیمت هر بشکه نفت خام سنگین صادرات ایران هم با ۳۶ سنت افزایش در محدوده ۵۱ دلار و ۹۳ سنت در بازار جهانی معامله شده است.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون متوسط قیمت فروش نفت خام سبک صادراتی ایران ۵۲ دلار و ۳۳ سنت و قیمت هر بشکه نفت خام سنگین صادراتی ایران ۵۱ دلار و ۹۳ سنت بوده است.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۱۶:۵۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد