عقب نشینی دلار به نفع طلا تمام شد

عقب نشینی دلار به نفع طلا تمام شد
پس از انتشار آمارهای اشتغال و دستمزد آمریکا در ماه ژانویه، ارزش دلار با کاهش روبرو شده و گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در کوتاه مدت، متوقف شده است، این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا بوده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز،قیمت هراونس طلا امروز با 0.3 درصد افزایش به بیش از 1223 دلار رسیده است. گرچه اقتصاد آمریکا طی ماه ژانویه 227 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده ولی رشد دستمزدها در این مدت کمتر از حد انتظارات بوده است.

به نظر می رسد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای بهبود اوضاع اقتصادی این کشور چالش های سختی در پیش رو خواهد داشت. شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با 0.2 درصد کاهش به کمتر از 99.72 واحد رسیده است.
تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری گلدسیلور سنترال در سنگاپور بر این باورند که طلا باید سطح مقاومتی بعدی 1225 دلاری را بشکند تا بتواند به روند صعودی اش ادامه دهد.
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازار طلا نیز تاکید کرد: با توجه به شکسته شدن سطح مقاومتی 1219 دلاری ، به نظر می رسد طلا می تواند در کوتاه مدت تا سطح 1249 دلار در هر اونس افزایش یابد.
نظرسنجی تازه رویترز نشان می دهد که بانکداران بزرگ وال استریت بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا امسال 2 بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا بعید است نرخ بهره را در نشست مارس افزایش دهد. تنش های سیاسی در آمریکا مانع از افزایش نرخ بهره خواهد شد و این مساله در شش ماه نخست امسال به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.
میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.41 درصد افزایش به بیش از 814 تن رسیده است. قیمت هر اونس نقره نیز با 0.5 درصد افزایش به بیش از 17.65 دلار رسیده است.
به نظر می رسد قیمت طلا در هفته جاری تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار، انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا چین و منطقه یورو قرار خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و در حال توسعه نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا خواهد بود.

منبع خبر: 
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۵:۳۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد