"مسکن اجتماعی" بهتر از "مسکن مهر"

"مسکن اجتماعی" بهتر از "مسکن مهر"
وزیر سابق مسکن و شهرسازی با اشاره به مزخرف دانستن مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی، بیان کرد: بعید می‌دانم حتی یک نفر عاقل از این ادبیات که مسکن مهر را "مزخرف" بدانند خوشش بیاید و اگر مسکن اجتماعی بهتر از مسکن مهر بود، دولت آن را اجرا می‌کرد و ما هم آن‌ها را دعا می‌کردیم.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی گفت: ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی کار شایسته‌ای بود که انجام شد و در این ۸ سال بیش از ۶۰ هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و راه آهن ساخته و تحویل شد.

علی نیکزاد در مراسم گرامیداشت دهه فجر در مسجد چهارمردان قم اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن با توطئه و دسیسه علیه ملت به‌ویژه به‌راه انداختن جریان فتنه و اهانت به همه مقدسات کشورمان اهداف خود را دنبال کرد.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای افزود: رهبر ‌انقلاب اجازه مذاکره با آمریکایی‌ها را دادند تا به همگان اثبات شود که آن‌ها با بغض همیشگی نسبت به انقلاب و شیعیان، خوی استکباری خود را رها نکرده و از دشمنی با ملت ایران دست بر نمی‌دارند.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی با اشاره به مزخرف دانستن مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی، بیان کرد: بعید می‌دانم حتی یک نفر عاقل از این ادبیات که مسکن مهر را "مزخرف" بدانند خوشش بیاید و اگرمسکن اجتماعی بهتر از مسکن مهربود، دولت آن را اجرا می‌کرد و ما هم آن‌ها را دعا می‌کردیم.

نیکزاد با بیان اینکه براساس واقعیت‌های موجود در جامعه حوزه مسکن تا سال 96 هم از رکود خارج نمی‌شود، بیان کرد: حوزه مسکن اگر کمی رونق بگیرد برای بسیاری از مشاغل مستقیم و غیرمستقیم، اشتغالزایی می‌شود.

وی با بیان اشاره به مشکل بیکاری در جامعه افزود: نرخ بیکاری در دولت نهم و دهم همواره نزولی بود، اما در دولت یازدهم این آمار همواره در حال افزایش است.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی با اشاره به لزوم توجه دولت به مشکلات جامعه بیان کرد: امروز حوزه مسکن رکود شدیدی پیدا کرده و نقدینگی در جامعه در دولت یازدهم افزایش بسیار چشمگیری داشته است.

نیکزاد با ارائه گزارشی از اقدامات دولت نهم و دهم در حوزه حمل و نقل و مسکن عنوان کرد: ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی کار شایسته‌ای بود که انجام شد و در این 8 سال بیش از 60 هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و راه‌آهن ساخته و تحویل شد.

وی تصریح کرد: اگر با همان روند به کارها ادامه می‌دادیم ماهانه پروژه‌های بزرگی برای افتتاح در کشور وجود داشت، در حالی که در دولت یازدهم هیچ استانی به جز 21 استان قبلی به وسیله آزادراه و بزرگراه و راه آهن به هم متصل نشده‌اند.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی در رابطه با اجرای پروژه منوریل در قم، افزود: این پروژه در شورای عالی ترافیک به تصویب رسید و 20 میلیارد تومان هم اعتبار برای آن اختصاص پیدا کرد و اگر با اهتمامی که در دولت قبل وجود داشت، کار ادامه پیدا می‌کرد پروژه ارزشمندی بود که مشکلات ترافیکی قم را حل می‌کرد و ما در آن زمان با دید مثبت و ذخیره آخرت به این پروژه نگاه می‌کردیم.

نیکزاد با بیان اینکه نوسازی ناوگان هواپیمایی خوب است، اما براساس سندهای بالادستی اولویت با راه‌آهن است، گفت: در ابتدای دولت نهم 144 هواپیما در کشور وجود داشت و انتهای دولت دهم 224 هواپیما را تحویل دادیم، متأسفانه امروز یک هواپیما آمده است و وزیر و بسیاری از مسئولان و نمایندگان بدون درنظر گرفتن شأن ملت ایران برای رونمایی آن رفته بودند و واقعاً ورود یک هواپیما جای ذوق‌کردن ندارد.

وی با بیان اینکه دولت نهم و دهم چند برابر دولت هفتم و هشتم فعالیت کرد، بیان کرد: متاسفانه در دولت یازدهم بسیاری از پروژه‌هایی که می‌توانست در کشور بسیار مفید و مؤثر باشد از دستور کار کنار رفت.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۰:۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد