بهای اونس طلا ، 1232 دلار

بهای اونس طلا ، 1232 دلار
قیمت جهانی طلا که شب گذشته به بالاترین سطح در 3 ماه اخیر افزایش یافته بود در آغاز مبادلات امروز سه شنبه با کاهش اندکی روبرو شده است.

به نقل از بورس کالای ایران ؛ افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا و تشدید نااطمینانی های سیاسی تاثیر زیادی بر افزایشقیمت جهانی طلا در روزهای اخیر داشته است.

قیمت طلا امروز سه شنبه با 0.26 درصد کاهش به کمتر از 1232 دلار در هر اونس رسیده است.

قیمت طلا روز گذشته به بیش از 1235 دلار رسیده بود که این بالاترین رقم از 11 نوامبر به شمار می رود.

نگرانی های سیاسی در آمریکا به واسطه سیاست های جنجالی دونالد ترامپ تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای طلا و سایر فلزات گرانبها داشته است.

فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود مهاجران و پناهجویان 7 کشور مسلمان به خاک آمریکا تاثیر زیادی بر تشدید نگرانی های سیاسی داشته است.

مارک تو تحلیلگر ارشد موسسه مالی وینگ فانگ در این باره تاکید کرد: 2 عامل موثر بر قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی عبارتند از نااطمینانی نسبت به سیاست های دولت ترامپ و زمان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا. اگر فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره را تا شش ماه دوم امسال به تعویق بیندازد، قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

پاتریک هارکر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا نیز در سخنانی تاکید کرد: اگر آمارهای رشد اقتصادی و اشتغال امیدوار کننده باشد، فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در نشست مارس آمادگی خواهد داشت.

فدرال رزرو آمریکا از سال 2008 میلادی تاکنون تنها 2 بار نرخ بهره را افزایش داده است. اکثر سیاستگذاران فدرال رزرو بر این باورند که 3 بار افزایش نرخ بهره در سال 2017 میلادی مناسب خواهد بود.

مارک تو در ادامه تصریح کرد: با شکسته شدن سطخ مقاومتی 1230 دلاری، اکنون سرمایه گذاران بازار طلا منتظر دستیابی به سطح قیمتی 1250 دلاری هستند.

برخی تحلیلگران نیز بر این باورند که اگر سطح مقاومتی 1233 دلاری شکسته شود، قیمت طلا می تواند در کوتاه مدت تا 1260 دلار در هر اونس افزایش یابد.

انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین در روزهای آینده تاثیر زیادی بر اونس طلاو نرخ ارز خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور به خصوص چین و هند نیز عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا خواهد بود.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۲:۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد