کاهش قیمت اونس طلا تا 1229 دلار

کاهش قیمت اونس طلا تا 1229 دلار
قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه با کاهش نسبی روبرو شده که علت اصلی این افت قیمت، تقویت ارزش دلار در برابر ین ژاپن بوده است.

پس از نشستدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن ارزش دلار در برابر ین با افزایش نسبی روبرو شده و این مساله فشار بیشتری را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با 0.3 درصد کاهش به کمتر از 1229 دلار رسیده است.

در نشست ترامپ و شینزو آبه، دو طرف صحبتی درباره سیاست های تجاری و ارزی نداشته اند و این مساله موجب تقویت ارزش دلار شده است. ترامپ پیش از این بارها ضمن تاکید بر لزوم اجرای سیاست های حمایتی در عرصه تجارت بین المللی، از تقویت ارزش دلار انتقاد کرده بود.

یک مقام ارشد دولت ژاپن نیز تاکید کرد: رهبران آمریکا و ژاپن درباره مسائل ارزی صحبت نکرده اند و ترامپ خواستار انعقاد قرارداد تجاری دو جانبه با توکیو نشده است.

پس از آنکه ترامپ و مشاوران اقتصادی اش انتقادات زیادی را نسبت به تقویت ارزش دلار مطرح کرده اند، ارزش پول ملی آمریکا طی ماه ژانویه بدترین عملکرد خود را در 3دهه اخیر ثبت کرده است.

ترامپ روز پنجشنبه قول داد تا طی هفته های آینده سیاست های جدید مالیاتی را اعلام کند. این مساله نیز موجب تقویت ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی شده است.

وانگ تائو تحلیلگر ارشد تکنیکال نیز تاکید کرد: احتمال افت قیمت هر اونس طلا به کمتر از 1221 دلار در کوتاه مدت وجود دارد.

قیمت هر اونس نقره نیز امروز به 17.95 دلار رسیده است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار ، انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت. نگرانی ها و نااطمینانی های مربوط به سیاست های اقتصادی و مالی دولت ترامپ می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۷:۴۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد