قرارداد نفتی ایران با لهستان

قرارداد نفتی ایران با لهستان
مدیر ارشد اجرایی دومین پالایشگاه بزرگ لهستان گفت: در حال مذاکره با ایران برای دریافت نفت سنگین این کشور هستیم که احتمالا محموله‌های 2 میلیون بشکه‌ای در ابتدای ماه می به بندر گدانسک خواهد رسید.»

به نقل از رویترز، مدیر ارشد اجرایی پالایشگاه لوتوس، دومین پالایشگاه نفتی لهستان گفت این پالایشگاه تمایل دارد تا به محض تکمیل شدن واحد زغال ‌سنگ‌سازی جدیدش در سال آینده، یک قرارداد بلندمدت خرید نفت با ایران امضا کند.

پالایشگاه دولتی لوتوس تمایل دارد تا منبع واردات نفت و گاز مورد نیازش را از روسیه، بزرگ‌ترین تامین‌کننده خود، متنوع سازد. این شرکت سال گذشته با شرکت ملی نفت ایران قراردادی امضا کرد و نخستین نفتکش‌ها با ظرفیت 2 میلیون بشکه نفت ایران در نیمه ماه آگوست 2016 به لهستان رسید.

این شرکت اکنون در حال مذاکره با ایران برای دریافت 2 میلیون بشکه نفت دیگر است.

مارسین جاسترزبسکی، مدیر ارشد اجرایی این شرکت در مصاحبه‌ای به رویترز گفت: «ما در حال مذاکره با ایران برای دریافت نفت سنگین این کشور هستیم...ما ارزیابی می‌کنیم که محموله‌های 2 میلیون بشکه‌ای در ابتدای ماه می به بندر گدانسک لهستان خواهد رسید.»

وی افزود پس از اینکه ساخت واحد زغال سنگ‌سازی (571 میلیون دلاری) این پالایشگاه در گدانسک در سال 2018 تکمیل شود، لوتوس احتمالا یک قرارداد بلندمدت خرید نفت با ایران امضا خواهد کرد.

جاسترزبسکی ادامه داد: «هدف اولیه متنوع‌سازی منبع واردات نفت نه تنها تغییر تامین‌کننده نفت که بهبود نتایج مالی است.»

به نوشته این گزارش، 75 درصد نفت پالایش شده در پالایشگاه لوتوس در سال 2016 از روسیه تامین شده است.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۹:۴۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد