قیمت جهانی طلا کاهش یافت

قیمت جهانی طلا  کاهش یافت
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۲۳۰ دلار و ۲۲ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار در برابر ین تقویت شده، و نشست بدون تنش بین شینزو آبه نخست وزیر ژاپن بادونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا که در آن اشاره ای به سیاست ارزی نشده، به نفع دلار تمام شده، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.31 درصد کاهش به 1230 دلار و 22 سنت رسید، در حالی که قیمت طلای آمریکا 0.36 درصد کاهش داشت و به 1231 دلار و 3 سنت رسید.

ارزش هر دلار آمریکا امروز برای مدتی کوتاه به بالاترین رقم از 30 ژانویه یعنی 114.17 ین رسید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در این باره گفت: «سکوت در خصوص سیاست های حمایتگرایانه و تقویت داد و ستدها در بازارهای مالی در سایه سخنان ترامپ موجب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاری امن کاهش یابد.»

سخنگوی دولت ژاپن گفته، آبه و ترامپ در خصوص مسائل ارزی مذاکره ای نداشته اند و اینکه ترامپ درخواستی برای انعقاد موافقتنامه تجاری دوجانبه مطرح نکرده است.

دیگر عاملی که موجب تقویت ارزش دلار آمریکا شده سخنان روز پنجشنبه ترامپ بوده که گفته وی قصد دارد در چند هفته آینده یک برنامه اصلاح مالیاتی بلندپروازانه را ارائه کند. این سخنان امیدها به کاهش قابل توجه مالیات ها را افزایش داده است. شاخص دلار امروز به رقم 100.820 رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، قیمت طلا ممکن است رقم پایین روز 10 فوریه یعنی 1221 دلار و 2 سنت را مجددا تجربه کند.

اما تجار گفتند، ریسک های سیاسی ناشی از انتخابات های پیش رو در اروپا و نگرانی ها از سیاست های ترامپ همچنان اشتها برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا را بالا نگه خواهد داشت.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۳۳:۲۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد