مسکن در ۴ سال اخیر گران نشده است

مسکن در ۴ سال اخیر گران نشده است
در حالی بانک مرکزی از افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت مسکن طی دیماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داده بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مسکن طی ۴ سال اخیر گران نشده است.

عباس آخوندی با اشاره به وجود 650 هزار واحد مسکونی خالی در سال 85 اظهار کرد: راه حل ورود خانه های خالی به بازارمسکن این است که تورم قیمتی که در سنوات گذشته رخ داده به تدریج کنترل شود.

وی تصریح کرد:همان گونه  در 4 سال گذشته افزایش قیمتی در بازارمسکن رخ نداده، پس از این هم نباید افزایش قیمتی در بازار مسکن رخ دهد تا خانه های خالی به چرخه بازار مسکن برگردند.

این در حالی است که بانک مرکزی اوایل ماه جاری در گزارشی اعلام کرد:متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه معاملات ملکی شهر تهران در دی ماه امسال 44,9 میلیون ریال است که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به میزان 1.4 و 9.9 درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش برگرفته شده از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور در ماه گذشته  متوسط قیمت یک متر زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 44.9 میلیون ریال بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 1.4و 9.9 درصد افزایش نشان می دهد.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه 9 ( معادل 16.2 درصد) و کمتری رشد متوسط قیمت به منطقه 22 ( معادل 0.8 درصد) تعلق دارد.  از میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیرینای مسکونی معامله شده معادل 101.3 میلیون ریال به منطقه 1 و کمترین آن با 21.9 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

در ماه مورد اشاره  متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیبانی واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 44,9 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان 1.4 و 9.9 درصد افزایش نشان می دهد.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۱:۲۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد