تفاهمنامه وام ۱۰ میلیونی مسکن مهر پرند

تفاهمنامه وام ۱۰ میلیونی مسکن مهر پرند
عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند با اعلام این‌که برای پرداخت افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر با پیمانکاران تفاهمنامه امضا می‌شود، گفت:‌ هنوز اتفاق خاصی برای زیرساخت‌های مسکن مهر به‌عنوان یکی از گلوگاه‌های این طرح نیفتاده است.

علی‌نعمت چهاردولی با تشریح مشکلاتپروژه‌های مسکن مهر، اظهار کرد:‌ چند عامل به عنوان گلوگاه طی سال‌های اخیر باعث شده تا واحدهای مسکن مهر تکمیل نشود. یکی از این گلوگاه‌ها  زیرساخت‌های مسکن مهر از جمله آب، برق و گاز است که هنوز اتفاق خاصی برای آنها نیفتاده است.

وی با بیان این‌که با افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر مشکلات زیرساختی این طرح حل نمی‌شود چون وام برای ساخت و تکمیل است، افزود: تامین زیرساخت‌ها نیازمند حمایت همه جانبه دولت و وزرای مرتبط است تا با توان مضاعف آنها را تامین کنند.

وی با اشاره به این‌که در این بخش مخصوصا اقدامات آب و فاضلاب بسیار موثر است، تصریح کرد: گلوگاه دیگر کمبود نقدینگی پیمانکاران مسکن مهر است. موضوعی که به دلیل تحریم‌ها، افت بازار مسکن و افزایش قیمت‌ها (که از شهریور 91 آغاز شد) حادث شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند با یادآوری این‌که " از طرفی دیگر مردم در تامین آورده دچار مشکل شدند" بیان کرد: رکود اقتصاد و مشکلات اقتصادی  با عث تعدیل چندباره قیمت‌های مسکن مهر شد و مردم نیز دیگر توان تکمیل آورده خود را نداشتند. به تبع این مسئله پیمانکاران نیز نتوانستند در جذب آورده مردم عملکرد خوبی را داشته باشند.

چهاردولی ادامه داد:  از سوی دیگر کاهش قیمت ها در بازار مسکن زمینه فرار سرمایه‌ها از  این بخش را فراهم کرد و سرمایه به سمت تجارت یعنی واردات برنج، خودرو  و... رفت.

وی گفت: قطعا اگر برای افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات راهکارهای منطقی ارائه و درست اجرا شود، مسکن مهر پرندبه راحتی تکمیل و به اتمام می‌رسد، البته به این‌‌که نظارت قوی بر ارائه نحوه تخصیص تسهیلات اعمال شود.

وی با بیان این‌که باید مشخص شود که افزایش وام  چگونه و به چه کسانی داده می‌شود، افزود: پروژه‌ مسکن مهر خیلی از پیمانکاران تا امروز 3 بار تعدیل قیمت خورده و پیشرفت آنها بالای 95 درصد است به طور قطع افزایش وام شامل حال این پیمانکاران نمی‌شود.

وی با تاکید بر این‌که 10 میلیون تومان برای پروژه‌های با پیشرفت  50 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد، اظهار کرد: شرکت عمران پرند برای تخصیص 10 میلیون تومان با پیمانکاران تفاهمنامه‌ای را امضا می‌کند که بر اساس آن مشخص می‌شود آنها الان کجای کار هستید و با 10 میلیون تومان به کجا می‌رسند. این کار برای همه پیمانکاران انجام می‌شود و افزایش وام 10 میلیون تومانی زمانی پرداخت می شود که پروژه‌های مسکن مهر تکمیل شده باشند.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند با اشاره به این‌که "اگر پول را همان ابتدا به پیمانکاران پرداخت کنیم همین بلای الان سر پروژه‌های مسکن مهر می‌آید، گفت:‌ تا پیش از اعلام افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر بارها به پیمانکاران برای تکمیل پروژه‌ها اخطار دادیم، اما به آن توجهی نمی‌کردند. اما خوشبختانه پس از اعلام افزایش سقف تسهیلات، همان پیمانکاران برای تکمیل واحدها مراجعه می‌کنند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸:۱۶ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد