درخواست تسریع در پرداخت وام مسکن مهر

درخواست تسریع در پرداخت وام مسکن مهر
مدیرعامل بانک مسکن از مدیران استانی بانک مسکن خواست تمام توان خود را برای حمایت مالی از پروژه های مسکن مهر بکار گیرند.

محمدهاشم بت شکن با صدور ابلاغیه‌ای سراسری خطاب به مدیران استان‌ها و مناطق، خواستار همکاری همه شعب این بانک با استانداری‌ها و ادارات راه ‌و شهرسازی استان‌ها به منظور سهولت در پرداخت تسهیلات 40 میلیون‌ تومانی مسکن مهر شد.

بت‌شکن در این ابلاغیه با اشاره به نامه هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی به استانداران سراسر کشور که طی آن بر تشکیل مرتب و منظم جلسات شورای مسکن استان و همکاری در پرداخت مابه‌التفاوت افزایش تسهیلات مسکن مهر از 20 به 40 میلیون تومان با هدف تکمیل همه پروژه‌های مسکن مهر سراسر کشور تا پایان دولت یازدهم تاکید کرده بود، خواستار همراهی و پشتیبانی شعب بانک مسکن شده است.

این موضوع شامل پرداخت افزایش سقف تسهیلات فردی واحدهای فروش اقساطی نشده مسکن مهر تا مبلغ 40 میلیون تومان شد.

نامه مدیر عامل بانک مسکن به مدیران استانی و تمامی شعب بانک، در پی تاکید و وعده رئیس جمهور مبنی بر اتمام پروژه های مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم، تنظیم و ابلاغ شده است.

محتوای این نامه مشخص می کند: بانک مسکن در پی آن است با ساده سازی مسیر پرداخت تسهیلات اضافه مسکن مهر (وام 30 میلیون تومانی که به سقف 40 میلیون تومانی تسهیلات قبلی مسکن مهر افزوده شده است)، هر چه سریعتر نیاز مالی پروژه های نیمه تمام برطرف شود تا امکان افتتاح، بهره برداری و استفاده از واحدهای مسکونی مهر برای متقاضیان واجد شرایط فراهم بیاید.

بنابر گزارش روابط عمومی بانک مسکن ؛ از آنجا که وزیر راه و شهرسازی در نامه خود به عنوان رییس شورای عالی مسکن، فرصت کنونی پیش‌آمده به دنبال مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر را مغتنم شمرد و استانداران را به برگزاری مرتب جلسات شورای مسکن استان و تدوین برنامه دقیق و جدول زمانی تحویل واحدهای مسکن مهر رهنمون کرده است، مدیرعامل بانک مسکن نیز خواستار روان‌سازی اعطای تسهیلات با تمام توان در تحقق اهداف دولت شد.

مدیر عامل بانک مسکن در ماموریتی که برای شعب بانک مسکن بابت اولویت بخشی به حمایت مالی از طرح مسکن مهر، تعیین کرده، تاکید کرده است: مدیریت‌های امور اعتباری و استان‌ها و بازاریابی با رصد و پایش مستمر عملکرد مجموعه بانک در این بخش و ارائه گزارش‌های لازم، پیگیری مناسبی را در راستای اجرای به موقع و صحیح فرآیند پرداخت تسهیلات مسکن مهر با سقف جدید در دستور کار قرار دهند.

وزیر راه و شهرسازی اخیراً در نامه ای به استانداران سراسر کشور، خواستار تدوین جدول زمانبندی برای تکمیل و افتتاح پروژه های باقی مانده مسکن مهر با هدف تحقق وعده رئیس جمهور در این طرح ملی شد.

بر اساس نامه عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی که در چارچوب تسهیل تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر و روان‌سازی فرآیند اعطای تسهیلات با سقف جدید به استانداران سراسر کشور ارسال شده است، باید جدول زمان‌بندی دقیق پروژه‌های نیمه‌تمام با قید تاریخ تحویل و افتتاح پس از تشکیل اولین جلسه شورای مسکن در هر استان، تدوین شود و یک نسخه از جداول به این وزارتخانه ارسال شود تا گزارش جامع کمیته هماهنگی امور مسکن در این خصوص به استحضار معاون اول رییس‌جمهور برسد.

تا کنون، بیش از یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی مهر در سراسر کشور به بهره برداری رسیده است.

بانک مسکن در راستای پشتیبانی مالی از پروژه های مسکن مهر، تا کنون بیش از 40هزار میلیارد تومان تسهیلات به این پروژه ها پرداخت کرده است.

بانک مسکن همچنین هفته گذشته، دستورالعمل پرداخت 10میلیون تومان تسهیلات اضافه به پروژه های ناتمام مسکن مهر را در راستای مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از 30 به 40 میلیون تومان، به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۳:۲۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد