یک میلیون مسکن مهر در دولت‌های نهم و دهم

یک میلیون مسکن مهر در دولت‌های نهم و دهم
وزیر راه و شهرسازی دولت دهم گفت: در دولت‌های نهم و دهم یک میلیون مسکن مهر تحویل متقاضیان شد.

علی نیکزاد در پاسخ به این پرسش که در دولت های نهم و دهم چه تعدادمسکن مهر تحویل شد، اظهار کرد:با احتساب مسکن روستایی، دو میلیون و 800هزار واحد از مجموع 4 میلیون و 300 هزار واحد در دولت نهم و دهم تحویل شد.

وی با بیان این که 1.8 میلیون مسکن روستایی تحویل شد، افزود: در دولت قبل یک میلیون  واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان این طرح شد.

وی پیش تر با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت راه و شهرسازی گفته بود: وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن عملکرد خاصی نداشته که بتوان نقد کرد به‌طور مثال؛ در 3 سال گذشته در خصوص احیای بافت فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشین‌ها چه کرده‌اند؟ در 3 سال گذشته در خصوص ساخت مسکن‌های حمایتی چه کرده‌اند؟ چند واحد مسکن اجتماعی ساخته‌اند؟

وی با یادآوری این که ماحصل عملکرد آنها تلاش در جهت اجرایی شدن صندوق یکم وام خرید مسکن است که منابع آن هم از محل وصول اقساط تسهیلات مسکن مهر تأمین می‌شود، تاکید کرد: در تبصره 18 قانون بودجه 1395 مبلغ 5هزار میلیارد تومان از اموال غیرمنقول وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سرمایه بانک مسکنتخصیص داده شده است، سؤال این است: اگر وزارتخانه منابع لازم را در اختیار دارد چرا به تأسیسات زیربنایی مسکن مهر اختصاص نمی‌دهد که به‌قول آقایان 5600 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد؟

وزیر سابق راه و شهرسازی ادامه داد: چرا زمین‌هایی را که از برکت اجرای مسکن مهر ارزش افزوده پیدا کرده و مصوبه دولت را نیز برای هزینه‌کرد در بخش تأسیسات زیربنایی و خدمات روبنایی دارد قرار است به افزایش سرمایه بانک مسکن اختصاص دهند؟

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۵:۳۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد