طلا گران تر می شود

طلا گران تر می شود
تحلیلگران موسسه مالی میتسوبیشی پیش بینی کردند که تشدید نگرانی ها نسبت به وضعیت مالی و بدهی منطقه یورو موجب افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا خواهد شد.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، موسسه میتسوبیشی افزود: طلا برای شکستن سطح مقاومتی 1245 دلاری تلاش زیادی می کند و به نظر می رسد نگرانی های مربوط به بحران بدهی منطقه یورو و وضعیت سیاسی کشورهای اروپایی می تواند موجب تقویتقیمت جهانی طلا شود.
این گزارش نشان می دهد که تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی با کاهش روبرو شده ولی نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی منطقه یورو و برگزاری انتخابات حساس و مهم در آلمان فرانسه و هلند می تواند قیمت طلا را در ماه های آینده با افزایش بیشتری روبرو کند.
این در شرایطی است که آلن گرینسپن رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا نیز نسبت به خطر فروپاشی و سقوط یورو هشدار داده است. وی در سخنانی تاکید کرد: بانک مرکزی اروپا با مشکلات زیادی روبرو شده و این مشکلات حتی از مشکلات فدرال رزرو آمریکا نیز بیشتر است.
وی افزود: من به شدت نگران آینده یورو هستم. گرینسپن تاکید کرد: چیزی که شاهد آن هستیم این است که کشورهای شمال اروپا در حال تامین مالی کسری کشورهای جنوب هستند و این مساله نمی تواند برای ابد ادامه داشته باشد. منطقه یورو کارایی ندارد.
بسیاری از 19 کشور عضو یورو با بدهی های سنگینی روبرو هستند. یونان اکنون در آستانه بحران مالی دیگری قرار دارد. وضعیت بانک های بزرگ ایتالیا نیز چندان مطلوب نیست. برگزیت نیز می تواند روند فروپاشی و سقوط یورو را تسریع کند.
وی به سرمایه گذاران بین المللی سفارش کرده است که برای خرید طلا عجله کنند چرا که یورو در سراشیبی سقوط و فروپاشی قرار گرفته و این مساله می تواند در نهایت موجب افزایش چشمگیر قیمت جهانی طلاشود.
گرینسپن که طی سال های 1987 تا 2006 میلادی رئیس بانک مرکزی آمریکا بوده به درستی وقوع بحران در بخش مسکن آمریکا که منجر به یک بحران بزرگ مالی شده است را پیش بینی کرده بود.
به نظر می رسد سیاست های مالی و اقتصادی دولت ترامپ نیز به شدت موجب نگرانی سرمایه گداران بین المللی شده است.

منبع خبر: 
  ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۸:۵۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد