اونس طلا 1236 دلاری شد

اونس طلا 1236 دلاری شد
قیمت جهانی طلا امروز در آغاز مبادلات و در آستانه انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا با تغییر چندانی روبرو نشده است.

به نقل از بورس کالای ایران ؛ پس از آنکه قیمت طلا در مبادلات روز سه شنبه با کاهش یک درصدی روبرو شد، قیمت این فلز گرانبها امروز چهارشنبه در آستانه انتشار متن مذاکرات فدرال رزرو آمریکا تغییر چندانی نداشته و به 1236 دلار در هر اونس رسیده است.

بر اساس این گزارش جیانگ شو تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری شاندونگ گلد چین در این باره تاکید کرد: گرچه نرخ تورم آمریکا افزایش یافته ولی گمانه زنی های چندانی نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست مارس وجود ندارد.

وی افزود: در شرایط کنونی بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو بخواهد نرخ بهره را در نشست مارس افزایش دهد.

متن مذاکرات نشست اول فوریه فدرال رزرو آمریکا قرار است ساعت19 امروز به وقت گرینویچ منتشر شود. وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازار طلا نیز تاکید کرد: قیمت طلا در شرایط فعلی در محدوده 1233 تا 1240 دلار تثبیت شده است.

ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اف سی استون نیز تاکید کرد: برغم افزایش ارزش دلار در برابر یورو و رشد شاخص سهام در بازارهای آمریکا، اونس طلا مقاومت خوبی از خود نشان داده است.

اظهارات مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا در روز سه شنبه موجب شد تا شاخص ارزش دلار با افت نسبی روبرو شود. جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو هشدار داد که کاهش نرخ بهره جهانی که از بحران مالی تاکنون آغاز شده احتمالا ادامه خواهد یافت و این مساله برای بانکهای مرکزی سخت خواهد بود تا اوضاع اقتصادی جهان را سالم نگه دارند.

رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا نیز تاکید کرد: به شرطی از افزایش نرخ بهره در نشست مارس حمایت می کنم که آمارهای تورم تولید و سایر اطلاعات نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا باشد.

قیمت جهانی هر اونس نقره نیز امروز با افزایش نسبی روبرو شد و به بیش از 17.97دلار رسیده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا دارد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۳:۴۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد