عقب‌گرد اونس طلا به محدوده ۱۲۳۰ دلار

عقب‌گرد اونس طلا به محدوده ۱۲۳۰ دلار
قیمت جهانی طلا روز چهارشنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار در آستانه انتشار گزارش آخرین نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا با کاهش قیمت روبرو شد.

هراونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۳۳.۴۱ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته حداکثر یک درصد کاهش یافت و به ۱۲۲۵.۷۳ دلار نزول کرد که پایین‌ترین قیمت در یک هفته گذشته بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل، ۰.۴ درصد کاهش یافت و در ۱۲۳۴.۶۰ دلار ایستاد.

به گفته جیانگ شو، تحلیلگر ارشد در گروه شاندونگ گولد، اگرچه تورم آمریکا رشد کرده است اما انتظارات برای افزایش نرخهای بهره در مارس چندان بالا نیست با این همه به دلیل اینکه طلا از ابتدای سال میلادی جاری رشد قیمت مستمری داشته است، تردیدهایی نسبت به رشد بیشتر این فلز ارزشمند وجود دارد.

بر اساس گزارش رویترز، ابهامات سیاسی از جمله تردیدها نسبت به سیاستهای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و تاثیر احتمالی آن بر استراتژی بانک مرکزی و همچنین انتخابات در فرانسه و هلند از طلا پشتیبانی زیادی کرده و این فلز زرد امسال حدود ۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

معامله گران بازار طلامنتظر انتشار گزارش آخرین نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا برای دریافت نشانه هایی از روند افزایش نرخهای بهره هستند.

موسسه مالی گولدمن ساش در یادداشتی اعلام کرد ما نسبتا درباره دورنمای طلا ابهام داریم و هدف قیمت سه ماهه، شش ماهه و ۱۲ ماهه هر اونس این فلز را ۱۲۰۰ دلار، ۱۲۰۰ دلار و ۱۲۵۰ دلار پیش بینی می کنیم. اقتصاددانهای گولدمن ساش سه دور افزایش نرخهای بهره در سال ۲۰۱۷ را پیش بینی می کنند و احتمال یک دور افزایش نرخهای بهره تا ژوئن را ۸۰ درصد برآورد می کنند.

دلار که تحت تاثیر انتظارات برای تحکیم سیاست پولی آمریکا مورد پشتیبانی قرار گرفته است، روز چهارشنبه قوی‌تر شد.

جان ویلیامز، رییس بانک فدرال سانفرانسیسکو روز سه شنبه هشدار داد که کاهش جهانی نرخهای بهره از زمان بحران مالی احتمالا ادامه پیدا می کند و حفظ اقتصادهای جهان در یک وضعیت سالم را دشوارتر می سازد.

پاتریک هارپر، رییس بانک فدرال فیلادلفیا هم در اظهاراتی در سنگاپور گفت: در صورت رشد فشارهای تورمی، از افزایش نرخهای بهره در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال در مارس حمایت می کند.

طلا به افزایش نرخهای بهره آمریکا فوق العاده حساس است زیرا نرخهای بهره بالاتر به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز که سوددهی ندارد لطمه می زند و در مقابل، از ارزش دلار پشتیبانی می کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و به ۱۷.۹۵ دلار رسید در حالیکه هر اونس پلاتین ۰.۲ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۰۰۱ دلار ایستاد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ثابت ماند و ۷۸۰ دلار معامله شد.

منبع خبر: ایسنا
  ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۷:۲۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد