عملکرد بانک مسکن در مسکن مهر

عملکرد بانک مسکن در مسکن مهر
معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح 1002 واحد مسکن مهر در گلبهار خراسان رضوی از تلاش بانک مسکن در پرداخت تسهیلات طرح مسکن مهر قدردانی کرد.

به نقل از روابط عمومیبانک مسکن ، محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی، از زحمات بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مسکن مهر قدردانی کرد.

وی درخصوص مدت زمان اتمام طرح مسکن مهردر کشور گفت: در کل کشور تلاش بر این است که در شهرهای جدید، مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم تمام شود ، البته منوط به اینکه متقاضیان به موقع به تعهد خود عمل کنند و خدمات زیربنایی و روبنایی طرح ها به سرانجام برسد.
در این مراسم، ابوالفضل مهران، مدیر شعب بانک مسکن در خراسان رضوی نیز طی سخنانی درخصوص پرداخت تسهیلات مسکن مهر در این استان اظهار کرد: در استان خراسان رضوی145 هزار واحد مسکن مهر با تسهیلاتی بیش از 32 هزار میلیارد ریال توسط بانک مسکن پرداخت شده که تاکنون 111 هزار واحد، تعیین تکلیف و فروش اقساطی شده است.
بنابر این گزارش پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مهر بانک مسکن در سراسر کشور از مرز 47 هزار میلیارد تومان گذشته است.
بانک مسکن از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا21 بهمن سال جاری، 47 هزار و 408 میلیارد تومان برای ساخت دو میلیون و 359 هزار و 480 واحد مسکونی مهر پرداخت کرد.
این میزان پشتیبانی مالی بانک مسکن از طرح مسکن مهر باعث شده پروژه های این طرح در کل کشور 86 درصد پیشرفت فیزیکی پیدا کند به طوری که کار ساخت یک میلیون و 900 هزار واحد مسکونی مهر به پایان رسیده و بیش از یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی نیز به متقاضیان واگذار شده است.
بانک مسکن در دولت یازدهم نه تنها مسیر پرداخت تسهیلات ساخت مسکن را تسهیل کرد و نیاز مالی این پروژه ها را پاسخ داد بلکه در وصول به موقع تسهیلات از مالکان واحدهای مسکونی مهر نیز توانست در مقایسه با سال های قبل از 92 ، پیشرفت قابل ملاحظه پیدا کند.

در دوره دولت دهم، برای26 درصد از واحدهای مسکونی مهر ساخته شده در زمین های 99ساله، کارت قسط صادر شد و واحدها به مرحله فروش اقساطی (شروع بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر از طریق پرداخت اقساط ماهانه) رسیدند اما در سال های گذشته از فعالیت دولت یازدهم، برای 36 درصد این واحدها، کارت قسط صادر شده است.

بانک مسکن در دولت یازدهم توانست با نظم بخشی به دخل و خرج مسکن مهر، از یک سو امکان بازپرداخت -بازگشت- تسهیلات مسکن مهر را با صدور کارت قسط برای پروژه های آماده واگذاری،‌فراهم کند و از سوی دیگر موفق شد با استفاده مجدد از منابع وصولی حاصل از پرداخت اقساط مسکن مهر، امکان تامین مالی پروژه های باقی مانده مسکن را بوجود بیاورد.
کارشناسان مسکن معتقدند: بانک عامل بخش مسکن در استفاده از خط اعتباری بانک مسکن برای مسکن مهر، نقشه پربازده و کم هزینه را در دستور کار قرار داده است. در قالب این نقشه، منابع مالی اختصاص داده شده به پروژه های مسکن مهر، در مسیر بازگشت، مجدداً برای پرداخت تسهیلات، بکار گرفته می شود که این موضوع نیاز طرح مسکن مهر به شارژ مجدد خط اعتباری مسکن مهر که فوق العاده پرهزینه و تورم زا محسوب می شود را برطرف کرده است.
از ابتدای سال جاری تا دی ماه، برای 98 هزار و284 واحد مسکونی مهر، عملیات فروش اقساطی و صدور کارت قسط توسط بانک مسکن انجام شد.
بیشترین فروش اقساطی واحدهای مسکونی مهر، در استان اصفهان نسبت به سایر استان های کشور، انجام شد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۹:۲۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد