کاهش گازسوزی در پارس جنوبی

کاهش گازسوزی در پارس جنوبی
مجری فازهای 20 و 21 پارس جنوبی از کاهش روزانه 30 تنی سوزاندن گازهای مشعل در پالایشگاه این فازها خبر داد.

علیرضا عبادی اعلام کرد: با راه اندازی کمپرسورهای OFF GAS ردیف نخست واحد تثبیت میعانات گازی پالایشگاه فازهای 20 و 21پارس جنوبی، روزانه به میزان 30 تن گاز سوزی و سوزاندن گازهای مشعل در این فازها کاهش یافته است.

وی گفت: خوشبختانه با بهره برداری از هر سه کمپرسور این واحد افزون بر جلوگیری از گاز سوزی در این فازها، از هدر رفت 30 تن گاز تولیدی جلوگیری شده و به همین میزان به ظرفیت صدور گاز از پالایشگاه فازهای 20 و 21 افزوده شده است.

این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به این‌که سکوی فاز 21 با تولید حدود 950 میلیون فوت مکعب گاز هم اکنون در حال بهره برداری است، افزود: هم اکنون با توجه به ارسال نیمی از گاز برداشت شده به فازهای 15 و 16، حدود 12 میلیون متر مکعب گاز شیرین نیز در پالایشگاه فازهای 20 و 21 تولید و به خط سراسری ارسال می شود.

عبادی همچنین به آماده سازی ردیف سوم شیرین سازی این فازها اشاره کرد و گفت: این بخش پالایشی هم اکنون در حال ورود گاز شیرین و عملیات فشارگیری است و متعاقب این عملیات، در چند روز آینده با ورود گاز ترش، عملیات فراورش و تولید گاز شیرین آغاز شود.

بر اساس اعلام شرکت نفت و گاز پارس، با بهره برداری از بخش فراساحل فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، روزانه حدود 2 میلیارد فوت مکعب گاز ترش برای شیرین سازی به پالایشگاه خشکی این فازها ارسال خواهد شد. هم اکنون این طرح دارای 92 درصد پیشرفت است.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۱:۵۶ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد